Extralize dál vládnou moravské celky

Třinečtí hokejisté po vítězství ve 20. kole hokejové O2 extraligy nad Karlovými Vary dál kralují tabulce. Druhý tým Vítkovic vyhrál v Brně nad Kometou po brankové přestřelce. Sparťanští hráči nedokázali doma překonat Zlínského brankáře Sedláčka a nevyhráli tak již počtvrté za sebou. Kladenský stadion neviděl branku ani v prodloužení, utkání rozhodl jediný proměněný samostatný nájezd.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 4:5 (0:0, 4:3, 0:2)

V zápase soupeřů z opačného pólu tabulky viděli diváci hokejovou bitvu okořeněnou množstvím branek. V první třetině domácí byli lepším týmem, gól se jim však vstřelit nepodařilo. Druhá třetina přinesla gólovou přestřelku, nicméně hosté v závěru skóre otočili a odvážejí si z Brna plný počet bodů.

Branky a nahrávky: 25. Selingr (Dopita, Erat), 30. Šindel (Huml), 36. R. Dlouhý (R. Procházka, Bourret), 37. Dopita (Bičánek) - 28. Hubáček (Klimek, Burger), 33. R. Hruška (Treille, Kvapil), 39. Burger (Klimek), 43. Ujčík (Hruška, Sičák), 53. Klimek (Hubáček, Burger). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Sestavy: Kometa Brno: Trvaj - Koma, Bičánek, Novák, Ovčačík, Houdek, Richter - Erat, Dopita, Selingr - Šindel, Huml, Vondráček - Bourret, R. Procházka, R. Dlouhý. Trenéři: Pazourek a Baďouček. Vítkovice: Štepánek - Sičák, Rehák, Kuboš, Malík, Trnka, Voráček, od 21. navíc Jurečka - Klimek, Burger, Hubáček - Treille (41. Roman), Štefanka, Varaďa - Kvapil, Vrána (21. R. Hruška), Ujčík. Trenéři: Hadamzcik a Konečný.

HC Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 0:1 po sam. nájezdech(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Utkání mezi Středočeskými celky dominovali všichni tři gólmani. Největší šance utkání, střela hostujícího Michala Supa, skončila na tyči. Branku nepřineslo ani prodloužení a ani prvních sedm samostatných nájezdů. Střelecké trápení ukončil až David Vrbata.

Branka: rozhodující sam. nájezd Vrbata. Rozhodčí: Husička, Šír - Vengřín, Gebauer. Vyloučení: 10:7. Diváci: 2758.  Sestavy:  Kladno: Kopřiva (21. Cikánek) - Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Trončinský - Diviš, Patera, Tomajko - Bílek, Čurilla, Bělohlav - Horna, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler - od 41. navíc Valský. Trenéři: Müller a P. Kasík.  Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Šterbák, Frolo, Jiruš, Lehikoinen - Nouza, Král, Sup - Bahenský, T. Sýkora, Boháč - Vrbata, Gajovský, Handlovský - Fabuš, Šagát, Macho. Trenéři: V. Čermák a Šejba.

00:00 / 00:00

20. kolo hokejové O2 extraligy

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Čerstvá posila Slavie Kůrka si v první třetině vyměnila gólové nahrávky s tradičním střelcem Červenkou a bylo z toho vedení Pražanů 2:0. Plzeň se však nevzdala a její kapitán Straka vyrovnal necelé čtyři minuty před třetí sirénou. Hosté dostali v prodloužení možnost hrát přesilovou hru a i když ji nevyužili, v pokračujícím tlaku utkání rozhodl Drtina.

Branky a nahrávky: 38. Scofield (Jiří Hanzlík, Vampola), 57. M. Straka (Modrý, Vlasák) - 5. Kůrka (Vondrka, Červenka), 13. Červenka (Havel, Kůrka), 64. Drtina (M. Čermák). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bádal, Pavlovič. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 7981. Sestavy: Plzeň: Salfický - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, O'Brien, Dobrovolný - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Tvrdík - Scofield, Benda, Matějovský - Adamský, M. Heřman, Dvořák. Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar. Slavia Praha: Furch - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, Drtina, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Doležal - Kůrka, Červenka, Sklenář - Havel, V. Růžička ml., Vondrka - Branda, Jelínek, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Benzina Litvínov - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Hrdinou zápasu celků, které měli před zahájením duelu stejný počet bodů, se stal Michal Trávníček, který vstřelil hattrick. Domácí se dostali do dvoubrankového náskoku, který se jim podařilo udržet.

Branky a nahrávky: 18. Trávníček (J. Černý), 28. Švarný (V. Hübl, Jenáček), 37. J. Černý (Vopat, Trávníček), 54. Trávníček (Vopat), 57. Trávníček (Pilař, Kroupa) - 30. DeSantis (Hlaváč), 49. Klimenta (Plodek), 60. Bartovič z trestného střílení. Rozhodčí: Jebavý, Hodek - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 11:10. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 5485. Sestavy: Litvínov: Franěk(49. J. Hübl) - Kroupa, Pilař, Gureň, Švarný, Punčochář, Skuhrovec, Kubát - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Vopat, Trávníček - Heinisch, Majdan, Gerhát. Trenéři: Kučera a Šlégr. Liberec: Pinc - Hunkes, DeSantis, Moravec, Čakajík, Rýgl, Jareš, Spiller, Derner - Podkonický, Blatný, Hlaváč - Bartovič, Kašpařík, V. Nedorost - Víšek, Plodek, Klimenta - Špaček, Dušek, Packard. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Mountfield České Budějovice - HC Eaton Pardubice 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

O osudu zápasu rozhodli hosté na přelomu první a druhé třetiny, když během čtyř minut vsítili čtyři branky. Domácí se dočkali ve třetí třetině alespoň čestného úspěchu, když Šimánek proměnil Mickovu přihrávku. Ve 14. minutě musel být střídán hostující brankář Hašek, domácí Turek střídal po druhém obdrženém gólu.

Branky a nahrávky: 48. Šimánek (Micka, Hřebejk) - 20. P. Sýkora (Divíšek), 22. Starý (Koukal, Kolář II), 23. Cetkovský, 24. Pivko (Špirko). Rozhodčí: Homola, Hribik - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:9, navíc Mikeska (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5645. Sestavy: České Budějovice: Turek (22. Jakub Kovář) - Ptáček, Melichar, Snopek, Gřegořek, L. Poživil, Vydarený - Gulaš, Vak, Hřebejk - Micka, Mikeska, Sailer - Melichárek, Šimánek, Veselý - L. Květoň, Mertl, Kotrla - od 41. navíc M. Hudec. Trenéři: Tlačil, Kupka a Gula. Pardubice: Hašek (14. M. Růžička) - Jillson, Kočí, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Mocek - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Zohorna, Koukal, Starý - Cetkovský, Genoway, Somík - Kolář I, Divíšek, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

V první třetině trefili Sparťané dvakrát tyčku za zády hostujícího brankáře Sedláčka. Zlínští hokejisté byli úspěšnější, když proměnili obě své šance. Druhá třetina přinesla těžkopádnou snahu Sparty, která přinesla jen další tyčku. Když v polovině třetí části utkání Leška vystřelil ihned po Balaštíkově vyhraném bully, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 4. Záhorovský (Balán), 13. Rachůnek (Švrček, Důras), 49. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:10. Bez využití. Diváci: 5186. Sestavy: Sparta Praha: Přikryl (13. Chábera) - Vykoukal, J. Mrázek, Černošek, Gulaši, Vojta, Jan Hanzlík, S. Hudec - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - M. Látal, Hlinka, Ručinský - Hromas, Koreis, Podlešák. Trenéři: Hynek, F. Výborný a Dušek. Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Bořuta, Kučný, Míka, Švrček - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Balán, F. Čech - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Důras, Kollár, Rachůnek. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Duel mezi vedoucím celkem tabulky a trápícím se mistrem z minulé sezóny přinesl vyrovnanou partii. Když hosté snížili před první přestávkou na rozíl jediné branky, vypadla to na napínavé utkání. Jenže domácím vrátil dvougólové vedení Růžička hned v první minutě třetiny druhé. Třinečtí se vítězstvím udrželi na čele tabulky.

Branky a nahrávky: 4. Bonk (Zíb, Kohn), 15. D. Květoň (Martynek, Malec), 21. M. Růžička (Kohn, Polanský), 58. Kanko (Polák) - 20. Kristek (Čutta, Hájek), 37. Zucker (Zaťovič, Pech). Rozhodčí: Mikula, Minář - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 3278. Sestavy: Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Seman, Malec, Cartelli, Lojek, Andersons - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kanko, Polák, Bonk - Pospíšil, Ostřížek, Tomas. Trenéři: Marek a Kopřiva. Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Prošek, Čutta, Hájek, Tribuncovs, Parýzek - Kumstát, Pech, Pletka - Melenovský, Kristek, Hluchý - Dej, Skuhravý, Košťál - Zucker, Haščák, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

Aleš Procházka, Ladislav Lhotský, Ivan Quirenz, Pavel Petr, Pavel Kroneisl, Radim Sajbot, Vladislav Janouškovec, Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít