Faksa potvrdil výhru Dallasu, Hudler má první bod po návratu

Na vítězství hokejového Dallasu nad Anaheimem se podíleli hned dva čeští hokejisté. Kromě gólu Radka Faksy do prázdné branky má první bod v sezoně po návratu z vynucené přestávky Jiří Hudler. Dvě asistence si ze zápasu Washingtonu v New Yorku odvezl Jakub Vrána. U výhry Arizony v Detroitu asistoval Radim Vrbata.

Český centr ve službách Dallasu Radek Faksa

Český centr ve službách Dallasu Radek Faksa | Zdroj: Reuters

Šikovné ruce Jiřího Hudlera se předvedly v 51. minutě zápasu Dallasu s Anaheimem, když při forčekingu v útočném pásmu obral hostujícího beka. Původně hledal před brankou Codyho Eakina, jenže puk se odrazil k Patricku Eavesovi. Ten dovršil obrat Stars střelou na 4:2.

Jiří Hudler bodoval vůbec poprvé v sezoně při šestém startu. Na začátku ročníku ho trápily záhadné problémy a vypadl ze sestavy. Nyní znovu získal energii a vrátil se do sestavy Dallasu, první bod získal při svém druhém startu po návratu.

Posledním gól vstřelil Radek Faksa. Anaheim totiž už 6 minut před koncem zkusil hru bez brankáře a český centr se trefil téměř přes celé hřiště do prázdné branky. Podtrhl tak vítězství 6:2.

Jakub Vrána hrající svůj sedmý zápas v lize, měl podíl na prvních dvou gólech Washingtonu na ledě NY Islanders. Nejprve ve 23. minutě chytrou přihrávkou o mantinel založil rychlý protiútok, na jehož konci Brett Connolly vyrovnával na 1:1.

Ve 28. minutě byl pak dokonce chvíli veden jako autor gólu na 2:1, když v přesilové hře překonal brankáře Haláka pohotovou střelou z mezikruží. Nakonec se ale ukázalo, že puk ještě před brankou mírně tečoval spoluhráč Justin Williams. Capitals vyhráli 4:2.

Petr Mrázek zůstal pouze na lavičce Detroitu při utkání s Arizonou, Jimmy Howard ale inkasoval 4 góly. Vítěznou druhou branku Coyotes protlačil za konkurenta českého brankáře Jawson Crouse těsně před koncem první třetiny po přihrávce Radima Vrbaty.

Dva velké obraty během jednoho zápasu se odehrály na ledě Caroliny. Hurricanes po první třetině vedli nad Kosatkami z Dallasu 2:1, jenže Canucks vstřelili ve druhé třetině 4 branky a vedli 5:2.

V poslední části hry ale Hurikáni Kosatky rozmetali. Obrat na 6:5 jim trval necelých 5 minut, pak přidali ještě dva góly a vyhráli 8:6.

NHL:
Buffalo - Los Angeles 6:3, NY Islanders - Washington 2:4, NY Rangers - Chicago 1:2, Carolina - Vancouver 8:6, Edmonton - Columbus 1:3, Detroit - Arizona 1:4, Nashville - St. Louis 6:3, Minnesota - Florida 5:1, Dallas - Anaheim 6:2, Toronto - San Jose 2:3 po sam. nájezdech.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít