Faksu zabrzdil úředník na letišti, hrát na MS chce pár hodin po přistání

Administrativní problémy přibrzdily poslední českou posilu cestou na mistrovství světa. Útočník Dallasu Radek Faksa je v Londýně, do Moskvy dorazí nad ránem a trenéři českých hokejistů chtějí, aby zítra odpoledne proti Dánsku hrál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český centr ve službách Dallasu Radek Faksa | Zdroj: Reuters

„Radek má enormní zájem hrát a rozhodující bude, jak se bude cítit. Dlouhé hodiny v letadle nepřidají na fyzické pohodě, ale Radek je mladý hráč a věříme, že to zvládne,“ doufá v brzký start Radka Faksy asistent trenéra hokejové reprezentace Jiří Kalous.

I když se v Dallasu uspíšily všechny procedury, aby mohl Faksa do Moskvy odletět a vedení amerického klubu potvrdilo české reprezentaci jeho uvolnění během minuty, vše se zaseklo na letišti v Dallasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cestu kolem Světa Radka Faksy sleduje reportér ČRo František Kuna

„Dostal letenku a všechny potřebné dokumenty, které jsou potřeba. Přesto, že organizátoři informovali letecké společnosti, British Airways tuto informaci nedohledaly a nepustily ho do letadla,“ vysvětluje generální manažer Slavomír Lener.

A tak Radek Faksa na letišti v Dallasu nechal z Dallasu odletět dvě letadla do Evropy, protože nebyl puštěn dál.

Postem zapadá líp, zdůvodňuje výběr Radka Faksy trenér hokejistů Vůjtek

Číst článek

„Prostě úředník rozhodl. Možná bylo štěstí, že třetí spoj nebyl British Airways, ale American Airlines. Byl to jiný úředník, který postupoval podle jiného protokolu a pustil ho do letadla,“ ulevilo se nejen Slavomíru Lenerovi, ale i českému trenérskému kvartetu.

Radek Faksa hned z letadla poslal svým fanouškům na Twitteru fotku z letadla vzkaz, že je na cestě. První dílčí úspěch: Faksa odletěl do Londýna.

„Teď by měl přistávat v Londýně, má zajištěn hotel a poletí nejbližší linkou v 10 hodin večer. Bude mít možnost si odpočinout a přiletí ve čtyři hodiny ráno,“ vysvětluje manažer.

V Moskvě začne svítat a Radek Faksa přistane, dlouhé cestování ho jistě neposílí, ale v letadlech si může v business třídě lehnout. Jeho přistání a ranní rozbruslením před zápasem proti Dánsku dělí 5 a půl hodiny.

„Máme v plánu, že by měl do zápasu nastoupit. Uvidíme, v jaké to bude pozici. Jestli nastoupí od začátku, nebo jako třináctý útočník. To rozhodneme až zítra po rozhovoru s ním,“ plánuje asistent Jiří Kalous.

Český tým, nejspíš i s Faksou v sestavě, nastoupí zítra proti Dánsku v 15:15 a náš web nabídne přímý přenos celého stejně jako Radiožurnál.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme