Fanoušci Litvínova se můžou těšit na novou sezónu. Ručinský se Šlégrem budou pokračovat

Spoluhráči z Nagana Martin Ručinský a Jiří Šlégr se rozhodli, že si prodlouží hvězdné kariéry. Místo odpočinku na mořských plážích zvolili dřinu na ledě. Dnes naskočili do přípravy extraligových hokejistů Litvínova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Šlégr (vlevo) a Martin Ručinský (vpravo) na ledě s Litvínovem. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Útočník Ručinský v minulé sezóně nasázel za Chemiky v nejvyšší soutěži čtrnáct gólů a jednoznačně ukázal, že na extraligu stále má. Nyní potvrdil, že pokud bude mít odpovídající výkonnost, naskočí v dresu Vervy i do nového ročníku.

"Chci hrát, proto jsem tady. Kdybych nechtěl, tak nepodstupuju letní dřinu. Musí to ale mít nějakou hlavu a patu. Říkal jsem to už loni, že když se budu cítit dobře a mužstvu budu prospěšný, tak budu hrát dál. Pokud by to ovšem bylo špatné a na ledě bych vypadal trapně, tak toho nechám," má jasno jeden z nejelegantnějších bruslařů na českých stadionech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Litvínov se může těšit na Ručinského se Šlégrem

Těžší comeback čeká na jeho kolegu. Jiří Šlégr nedávno skončil v politice a od jara dře kvůli tomu, aby se také on mohl vrátit do extraligového kolotoče.

"To musíte mít v srdci. Myslím si, že jsme byli tak vychovaní. Hokej milujeme a nechodíme si sem něco dokazovat, nás to baví a chceme hrát. Pokud moje záda vydrží, tak bych hrál do padesáti," vysvětluje Šlégr, proč se připojil k litvínovskému týmu.

Také u něj bude výkonnost rozhodujícím faktorem, zda si prodlouží kariéru, nebo ne. Ani on se do sestavy netlačí za každou cenu.

"S trenéry jsem nemluvil o tom, že se za každou cenu musím prorvat do sestavy. Já jsem litvínovský patriot a chci klubu pomoci. Jestli jako hráč, nebo například jako pomocný trenér, tak se budu snažit činit. Když budu hrát, tak to bude jedině bonus."

Martin Ručinský na úvodním tréninku s Litvínovem. | Foto: David Kalvas

Tělo po prvním tréninku na ledě bolí

Úvodní ostrý trénink zvládli oba olympijští vítězové bez úlev. Laik by ani nepoznal, že na ledě dlouho nestáli. Martin Ručinský to ale viděl jinak.

"Trénink cítím. Nevím, jak to vypadá, ale určitě to cítím. Rok od roku je to horší. Za pár dní ale bude vše lepší. Ze zkušenosti můžu říct, že potrvá tak týden, než si nohy a záda zvyknou. Potom se už rozjezdím a půjde to."

David Kalvas, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme