Fanoušci vyrazili podpořit české hokejisty k velkoplošným obrazovkám

Semifinálový zápas mezi hokejisty Česka a Slovenska přilákal stovky fanoušků k velkoplošným obrazovkám, které stojí v centrech mnoha měst. S sebou si diváci berou vlajky, dresy se jmény hráčů nebo trubky. Řada z nich si českou vlajku nakreslila i na obličej. Plno je už tradičně na Staroměstském náměstí v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejoví fanoušci u velkoplošné obrazovky na třebíčském Karlově náměstí | Foto: Monika Pytlíková

Před začátkem utkání se tam před velkoplošnou obrazovkou shromáždilo několik stovek hokejových nadšenců, později se jejich počet vyšplhal na zhruba dva tisíce. Fanouškům přeje i slunečné počasí. Před začátkem přenosu se je pořadatelé snažili dostat do varu opakováním nejdůležitějších momentů předchozích zápasů.

Po konci první třetiny nicméně atmosféra nebyla příliš bouřlivá, hlásil z místa reportér Jan Herget. Po gólovém úspěchu slovenského týmu zavládlo mezi většinou přítomných zklamání, na Staroměstském náměstí jásal jen malý hlouček slovenských fanoušků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Jan Herget a redaktorka Monika Pytlíková popisují atmosféru před začátkem utkání

Podpořit české hokejisty přišli také fanoušci v Třebíči, kde stojí obří promítací plátno na Karlově náměstí. Město zajistilo i stánky s občerstvením. Před začátkem semifinále se zde shromáždilo několik desítek fanoušků, z přilehlých uliček ale neustále přicházeli další.

Na poslední chvíli se rozhodly přenášet duel na velkoplošné obrazovce České Budějovice. Náměstí Přemysla Otakara II. bývá obvykle o víkendu takřka prázdné, zvláště za takto slunečného počasí, necelou půlhodinu před začátkem utkání se ale začalo plnit fanoušky. Zaplněné jsou lavičky okolo kašny a plní se i zahrádky restaurací.

Jitka Cibulová Vokatá, Monika Pytlíková, Jan Herget, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme