Farma, další hala i mládež v rodinách. Hokejový Třinec se chce stát velkoklubem

Oceláři Třinec nastoupili cestu, která jim má pomoci stát se největší organizací v republice. Nejde pouze o první tým, který získal v uplynulém extraligovém ročníku stříbrné medaile, ale celý oddíl počínaje mládeží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Oceláři Třinec | Foto: Daniel Martínek

Po zbrusu nové Werk Areně začali v Třinci s výstavbou další hokejové haly, tentokrát tréninkové. Ta v podstatě sousedí s hlavním stánkem Ocelářů a dokončena by měla být už na jaře příštího roku.

„Bude to komplex. Haly budou blízko sebe a bude se moct pendlovat mezi tréninkovou halou a Werk Arenou,“ vyhlíží budoucnost manažer mládeže Jan Peterek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Velké třinecké plány probral s třineckým manažerem mládeže Janem Peterkem reportér ČRo Radim Sajbot

Po zámořském vzoru se Oceláři rozhodli umísťovat nejtalentovanější mladé přespolní hokejisty do rodin žijících v Třinci a okolí. Cílem je vytvořit mladým talentům prostředí, ve kterém by se cítili jako doma.

„Vidím to jako velké plus. Když tu máte 13letého kluka a má bydlet na hotelu, tak to není úplně ideální,“ těší se bývalý hokejista na v českých poměrech ideální projekt.

Toto léto je pro Oceláře přelomové ještě v jedné věci. Vůbec poprvé budou mít svou oficiální farmu. Stal se jí druholigový Frýdek-Místek.

„Třinec je prestižní klub, kde jsou jen hráči nejvyšší kvality, takže je pro hráče z juniorského věku rovnou skočit mezi seniory. Viděli jsme to na příkladu Erika Hrni. Farma dá klukům možnost nabrat zkušenosti ze seniorských soutěží,“ přemýšlí Peterek.

V této chvíli je mezi oběma mančafty až příliš velký výkonnostní rozdíl. Zatímco třinecké áčko je top mužstvem v Česku, tak Frýdek-Místek nastupuje až ve třetí nejvyšší soutěži. I proto stojí před novou farmou Ocelářů jediný cíl. „Ideální stav je první liga,“ ví Jan Peterek, který má u Ocelářů po ukončení kariéry za sebou premiérový rok na pozici manažera mládeže.

 

Ode dneška můžete skrz webovou kameru sledovat on-line průběh stavebních prací tréninkové haly u WERK ARENY.Připomíná...

Posted by HC Oceláři Třinec on 2. červenec 2015

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme