Faulů bylo až moc, okomentoval nedostatek kázně trenér Hynek

Třiatřicet dvouminutových a dva desetiminutové tresty v jediném utkání. To už je z pohledu hokejového fanouška majícího mírumilovnou dušičku poněkud silná káva. Ale právě takovou nachystali včera pardubickým tribunám domácí a liberečtí hráči při druhém semifinále play-off.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhý zápas semifinále play off hokejové extraligy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 25. března v Pardubicích. Jiří Cetkovský z Pardubic (vpravo) a David Štich z Liberce plus rozhodčí | Zdroj: ČTK

„Byla to bitva, kterou lépe zvládli domácí, a bylo se na co dívat,“ diplomaticky prohlásil liberecký trenér Jiří Kalous. Dobrá, ale co ta bohatá úroda provinilců, kteří v průběhu zápasu cestovali na trestnou lavici?

„Vyplynulo to ze stylu hry, bylo hodně soubojů, ve kterých se fauly stávají. Nevím, co bych k tomu řekl víc,“ zhodnotil stručně Kalous.

„Já snad jen doplním, že kdyby rozhodčí trestali každý faul, tak by jich bylo tak asi padesát,“ přidal se pardubický trenér Pavel Hynek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve druhém semifinále Pardubic s Libercem bylo k vidění množství zákroků za povolenou hranicí, mnohé z nich byly podle trenéra Pardubic Pavla Hynka zbytečné

A naznačil tak, že za časté prohřešky proti dobrým hokejovým mravům se hráčům na střídačce nebo v kabině určitě nedostávalo vřelé trenérovy pochvaly.

„Pro obě strany asi platí, že v dalším zápase musí více kontrolovat svoje emoce. Jsou fauly, které vyplývají ze hry a ze soubojů, ale byla tam na obou stranách i řada zbytečných vyloučení.“

Jistěže bez tvrdosti a bojovnosti by zápasy play-off byly pouhým odvarem toho, co fanoušek očekává a na co se těší. Ale bez podrážděnosti a chuti pomstít se soupeři za to, co provedl před pár minutami nebo včera, by se pokud možno obejít mohly. Potíž je v tom, že v roli pachatele, který to všechno spustil, bývá vždycky ten druhý tým.

„Přitvrdili, místy to bylo na hranici. Konečně to začlo být play-off, jak má být, doufám, že jsme jim to trochu oplatili. Teď uvidí, jak doma hrajeme my,“ slibuje liberecký útočník Lukáš Vantuch.

A pardubický obránce Jan Kolář na oplátku ujišťuje: Nejenže chceme v Liberci vyhrát, ale také si nic nenecháme líbit.

„Je tam menší hřiště, bude víc soubojů. Musíme pořád hrát tvrdě, nenechat je dorážet a tlačit na našeho gólmana.“

Přeloženo do srozumitelné mluvy - na obzoru je další kapitola tvrdé hokejové bitvy o postup. Doufejme jen, že bude přínosem i pro fanoušky mladší osmnácti let.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme