Favorité otočili páté zápasy. Litvínov i Třinec jsou v semifinále

Hokejová extraliga zná další dva semifinalisty. Po Spartě postoupili třinečtí Oceláři, který v závěrečných sekundách otočili souboj s Mladou Boleslaví na 4:3. Litvínov dosáhl rozhodujícího čtvrtého vítězství nad Pardubicemi v prodloužení.

Hokejisté Třince mají velký důvod k radosti. Počtvrté za posledních 5 let postoupili do semifinále hokejové extraligy | Zdroj: ČTK

Vítězný tým základní části se mezi nejlepší 4 celky extraligy dostal počtvrté za posledních 5 let. Litvínov teprve potřetí v historii samostatné české extraligy. Semifinálové soupeře ale budou obě mužstva znát až po dohrání poslední série mezi Brnem a Zlínem, ve které vede Kometa 3:2.

Třinečtí hokejisté vykročili za čtvrtým a rozhodujícím vítězstvím v sérii v osmé minutě. Tomáš Plíhal se nenechal rozhodit, vybruslil si až před branku a bekhendovou střelou k tyči otevřel skóre. Vedení ale Ocelářům vydrželo necelé dvě minuty, když David Výborný našel Michal Bártu, který vyrovnal.

Podruhé šlo domácí mužstvo do vedení pět minut před koncem druhé třetiny. Vladimír Dravecký vkleče přihrál Klepišovi, který procedil puk skrz brankáře Růžičku a znovu přiblížil Třinec semifinále.

Třetí třetina nabídla velké drama. Středočeši nejdřív otočili zápas střelou Pabišky a dorážkou Hyky. Oceláři v závěru zkusili hru bez brankáře a vyrovnali po spolupráci Polanského se zakončujícím Adamským.

Do konce zápasu zbývalo 11 sekund, když se mezi kruhy dostal k odraženému puku Tomáš Linhart a přesnou střelou rozhodl o vítězství Třince 4:3 a postupu vítěze základní části do semifinále extraligy.

Čtvrtfinálovou sérii ukončila v domácím prostředí také litvínovská Verva, jejíž zápas s Pardubicemi vysílal živě Český rozhlas Sport. Komentátoři ČRo František Kuna a David Kalvas viděli v prvních dvou třetinách jediný gól, když Východočech Petr Sýkora využil přesilovku pěti proti třem.

Na začátku třetí části hry se konečně prosadila i domácí Verva. Po 53 sekundách si před brankáře Kristana nabruslil Jakub Petružálek a vyrovnal. Ve zbytku základní hrací doby se Litvínov i přes velký tlak neprosadil a pátý zápas šel do prodloužení.

Během prodloužení gradovala převaha Severočechů a Pardubice držel brankář Kristan. Dařilo se mu to až do času 73:23, kdy Viktor Hübl převzal na modré čáře přesný čas od Lukeše a střelou pod betony pardubického brankáře celou sérii rozhodl. Litvínov zvítězil 2:1 po prodloužení.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. Plíhal (Pechanec), 35. Klepiš (Dravecký, Linhart), 59. Adamský (Polanský, Hrňa), 60. Linhart (Adamský) - 10. Bárta (D. Výborný, Stříteský), 51. Pabiška (D. Výborný, Stříteský), 56. Hyka (Lenc, Musil). Rozhodčí: Mikula, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 5092. Konečný stav série: 4:1.

HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 41. Petružálek (R. Hanzl, Ručinský), 74. Hübl (Lukeš) - 4. P. Sýkora (Gregorc, T. Zohorna). Rozhodčí: Homola, Hejduk - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 5742. Konečný stav série: 4:1.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít