Finále hokejové extraligy bude pokračovat třetím duelem v Plzni

Hokejisté Zlína a Plzně se přestěhovali ke třetímu utkání finálové série na západ Čech. Hrát se tam dnes bude už od 14.45 a oba týmy budou určitě znovu spoléhat na své tradiční opory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Leška (uprostřed) oslavuje svoji vítěznou branku proti Plzni | Zdroj: ČTK

Tak jako si budou hráči Zlína dávat bedlivý pozor především na hokejové parády dvojice Straka - Kovář, Západočeši si na oplátku dají záležet na tom, aby uhlídali hlavního protagonistu minulého zápasu - Petra Lešku. Ten ale nepřemýšlí o pokračování finálové série v jednotném čísle.

"My budeme hrát pořád stejný poctivý hokej, snažit se bránit a čekat na chyby soupeře nebo přesilovky. Chtěli bychom urvat v Plzni jeden nebo rovnou dva zápasy," troufá si Leška.

Optimistická očekávání zlínských hráčů mají i za stavu 1:1 na zápasy svoji logiku. Vždyť tenhle tým dokázal v semifinále třikrát zvítězit na třineckém ledě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na třetí finále hokejové extraligy zve Aleš Procházka

A je tu ještě jeden argument: Po delší střelecké pauze se znovu probouzí člen klubu elitních střelců Jaroslav Balaštík. Skórovat dokázal i v minulém utkání, a to za vydatné pomoci Petra Lešky.

"Já dávám většinou takové šmudly z brankoviště. Tenhle se podařil a Petr na tom má obrovský podíl, jeho nahrávek na moje góly je podle mě daleko nejvíc," usmívá se Balaštík.

Jak asi bude tentokrát fungovat spolupráce tradičních opor zlínské i plzeňské ofenzívy? Odpovědi se dočkáme odpoledne.

Aleš Procházka, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme