Finálovou sérii první ligy rozhodne sedmý zápas

Hokejisté Chomutova si vynutili rozhodující sedmé finále první ligy. Na domácím kluzišti totiž porazili Ústí nad Labem 4:1 a stav série vyrovnali na 3:3. O soupeři Mladé Boleslavi pro baráž se tak definitivně rozhodne v pondělí.

Obránce Lukáš Pulpán se raduje z gólů chomutovských Pirátů.

Obránce Lukáš Pulpán se raduje z gólů chomutovských Pirátů. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Vyprodaná nová moderní hala v Chomutově poprvé zajásala až ve druhé třetině, kdy trvalý tlak Chomutova proměnil ve vedoucí gól Jakub Orava. Zapůjčení hokejisté z extraligových týmů byli vidět, ve třetí třetině se prosadil Karel Hromas.

Pojistku přidal při power play Milan Kraft. „Bylo důležité, že jsme dali první gól. Nestává se každý den, že byste odvraceli mečbol. Dnes jsme si dokázali, že jsme silný tým, který nic nevzdává,“ Hlásil kapitán Chomutova Kraft.

Rozhodující utkání se hraje v pondělí v Ústí.

Chomutov - Ústí nad Labem 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky: 23. Orsava, 41. Jíra, 51. Hromas, 59. Kraft - 46. Ludvík. Rozhodčí: Souček, Pešina - Skopal, Klein. Vyloučení: 9:9, navíc Jíra (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 5250 (vyprodáno). Stav série: 3:3.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít