Finové jsou výborní fanoušci, libuje si Lukáš Kašpar. Tma v Oulu mu nevadila

I na místa, kde téměř není vidět denní světlo, může mít člověk pěkné vzpomínky. Něco takového zažil v minulé sezoně útočník hokejové reprezentace Lukáš Kašpar, když hrál hokej ve finském Oulu. Teď se do města 200 kilometrů od polárního kruhu vrátil s národním týmem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Kašpar 19. dubna v Praze na tréninku hokejové reprezentace | Zdroj: ČTK

„Pamatuju si, že jsem šel na trénink a venku byla tma, a šel jsem z tréninku, a už zase byla tma. Vůbec mi to nepřekáželo. Jsou hráči, kteří to berou jinak. Teď už tam bude den, protože se to začíná zase překulovat do letního a zase v létě potom je to obráceně,“ říká Lukáš Kašpar.

I po deváté večer tak můžou lidé teď na konci dubna chodit po finském Oulu a je světlo. To ale nejsou jediné vzpomínky Lukáše Kašpara.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový reprezentant Lukáš Kašpar se rád vrací do finského Oulu. S tamním klubem slavil v minulé sezoně titul, teď je ve městě s národním týmem. Natáčel František Kuna

„Strašně se mi tam líbilo. Finsko celkově, co jsem tam zažil za ty dva roky, lidi, velký respekt. Upřímní lidé, což jsem ve světě nikde neviděl,“ libuje si.

Teď vrátil na místo, kde v minulé sezoně slavil titul s místním Karpatem. A nejen na klubové úrovni by měl být v Oulu zájem o hokej.

„V Oulu a po celém Finsku jsou výborní fanoušci, podporovali nás. Vždycky, když tam přišel nějaký Čech, a byli tam dobří Češi, tak hráli dobře. Oulu je tým, který to z posledních deseti let vyhrál asi sedmkrát. Tým tam byl vždycky silný a Češi, co tam přišli, odváděli dobrou práci,“ uzavírá Lukáš Kašpar.

Od 17.30 ho ale budou fanoušci hledat místo v domácím v reprezentačním, českém dresu, a to proti Finům v rámci Euro Hockey Tour a hlavně přípravy na mistrovství světa.

Celý zápas uslyšíte na digitálním a internetovém streamu Český rozhlas Sport.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme