Finové přehráli Rusko a jsou ve finále MS

Čeští hokejisté si zahrají na mistrovství světa na Slovensku o bronzovou medaili s Ruskem. To totiž prohrálo v Bratislavě ve druhém semifinále s Finskem 0:3. Finále šampionátu bude severoevropskou záležitostí. Finové vyzvou přemožitele české reprezentace Švédy.

Ruský útočník Alexandr Radulov se snaží prosadit proti finské obraně

Ruský útočník Alexandr Radulov se snaží prosadit proti finské obraně | Zdroj: ČTK

Po úvodní bezbrankové třetině se dostali ve 26. minutě nádherným gólem do vedení Finové. Granlund si nahodil za brankou puk na čepel, následně ji objel a hodil kotouč do Barulinovy sítě. Celou situaci ještě zkoumal videorozhodčí, jestli nešlo o hraní vysokou holí, vše ale bylo v pořádku.

Rusové se snažili ve třetí části hry skóre vehementně srovnat, dostali však ve 48. minutě další laciný gól. Lajunenova první střela sice branku minula, odrazila se ovšem od zadního mantinelu, finský hráč si ji sám dojel a ze 'záporného' úhlu dostal puk odrazem od Barulinovy brusle do sítě.

Když o chvíli později skóroval Immonen, bylo o postupujícím mužstvu prakticky rozhodnuto. Rusové se ještě do konce utkání snažili o zvrat, finského gólmana Vehanena ale překonat nedokázali.

Rusko - Finsko 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Granlund (Immonen), 48. Lajunen, 50. Immonen (Granlund). Rozhodčí: Lärking (Švéd.), Ország (SR) - Arm (Švýc.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 9272.

Rusko: Barulin - Aťjušov, Tjutin, Kornějev, Grebeškov, Kalinin, Kulikov, I. Nikulin, Jemelin - Radulov, Zinovjev, Kovalčuk - Kuljomin, Arťuchin, Kajgorodov - Afinogenov, Gorovikov, Ovečkin - Morozov, Těreščenko, Zaripov. Trenér: Vjačeslav Bykov.
Finsko: Vehanen - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Puistola, Väänänen, Kukkonen, Jaakola - T. Ruutu, M. Koivu, Pyörälä - Aaltonen, N. Kapanen, Komarov - Granlund, Immonen, Pesonen - Nokelainen, Lajunen, Pihlström. Trenér: Jukka Jalonen.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít