Finsko se ve čtvrtfinále MS vypořádalo s Norskem

Hokejisté Finska se přidali k Čechům a Švédům, kteří už postoupili do semifinále světového šampionátu. V Bratislavě se vypořádali s výběrem Norska 4:1. Všechny góly padly ve druhé třetině utkání.

Smutní Norové sledují stoupající finskou vlajku

Smutní Norové sledují stoupající finskou vlajku | Zdroj: ČTK

Finové těžili hlavně z využívání přesilových her. Měli v nich třetinovou úspěšnost, což znamenalo tři góly do sítě brankáře Haugena. Norové přitom vedli, když se ve 24. minutě trefil při trestném střílení Olimb. Ještě do konce druhé třetiny ale finský tým rozhodl o svém triumfu.

Zatímco Norové na šampionátu podle očekávání končí, Finsko se v semifinále střetne s vítězem večerního duelu Kanada – Rusko.

Čtvrtfinále hokejového MS v Bratislavě:

Finsko – Norsko 4:1 (0:0, 4:1, 0:0), branky a nahrávky: 27. Immonen (Granlund, Niskala), 29. T. Ruutu (M. Koivu, Pesonen), 36. Immonen (Granlund, Välivaara), 39. Lajunen (Komarov, Jaakola) - 24. K. A. Olimb z tr. střílení. Rozhodčí: Persson (Švéd.), Piechaczek - Schulz (oba Něm.), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. Diváci: 8947.

Sestava Finska: Vehanen – Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Puistola, Väänänen, Kukkonen, Jaakola – T. Ruutu, M. Koivu, Pyörälä – Aaltonen, N. Kapanen, Komarov – Granlund, Immonen, Pesonen – Nokelainen, Lajunen, Pihlström. Trenér: Jukka Jalonen.

Sestava Norska: Haugen – Bonsaksen, Tollefsen, Holös, Ask, E. Koivu – Skröder, Röymark, Fredriksen – Spets, Bastiansen, M. Olimb – Hansen, Holtet, K. A. Olimb – Lorentzen, K. Forsberg, Martinsen – Kristiansen. Trenér: Roy Johansen.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít