Finsko vyhrálo nad Slovenskem, Lotyšsko v prodloužení nad Rakouskem

Hokejisté Slovenska nezvládli důležité utkání s Finskem, když ve třetí třetině dvakrát inkasovali a prehráli 0:2. Finsko už čtyři zápasy v řadě neinkasovalo! Lotyšsko nakonec v prodloužení udolalo Rakousko a poskokčilo v tabulce na 6. místo. Rakušané jsou poslední.

Hokejisté Finska se radují po vítězství nad Slovinskem

Hokejisté Finska se radují po vítězství nad Slovinskem | Zdroj: ČTK

Svěřenci českého trenéra Vladimíra Vůjtka potřebují s Finskem vyhrát, aby se vrátili mezi nejlepší čtyřku. V dalších dvou zápasech se totiž střetnou s Ruskem a USA.

V zápase s Finskem ale většinu první třetiny tahali Slováci za kratší konec. Finové byli aktivnější a přestříleli soupeře 13:8. Na druhou stranu slovenští hokejisté dostali puk do finské branky, ale gólu předcházela nedovolená hra vysokou holí.

Největší šanci Suomi měl Slamela, kterého našel nádhernou přihrávkou hned po buly Jokinen. Brankář Laco však předvedl výborný zákrok, rychle se přesunul a ramenem puk vyrazil.

Ani ve druhé třetině gól nepadl. A tentokrát byli blíže k úvodní trefě Slováci, když se dostal do úniku Bližňák, zkusil kličku do bekhendu, která se mu však nepovedla a Saros si připsal jednoiduchý zákrok.

I Finsko si vypracovalo několik nebezpečných šancí, protože se hraje většinou v obranné třetině Slovenska, ale brankář Laco drží svoje mužstvo ve hře.

Ve třetí třetině nakonec Finsko využilo svoji převahu, když se v 51. miunutě prosadil Donskoi, který tečoval střelu Lindella.

Slovensko mohlo vyrovnat při vyloučení Barkova, ale přesilovou hru nezvládlo a vzápětí inkasovalo druhý gól. Brankáře Laca prostřelil Aaltonen. Poslední branku vstřelil při slovenské power-play do prázdné branky Komarov.

V souboji posledních týmů skupiny A jsou po prvních dvaceti minutách spokojenější Rakušané, kteří si vytvořili více gólových šancí a jednu dokázali také proměnit.

Z rohu kluziště se uvolnil Raffl, našel v dobré střelecké pozici Leblera, který přesnou střelou překonal Masalskise. Už předtím byl blízko gólu Raffl, ale trefil pouze lotyšského brankáře. Na druhé straně mohl skórovat Indrašis, Starkbaum ovšem jeho samostatný nájezd kryl.

Ve druhé třetině Lotyšsko vyrovnalo hru a Saulietis mohl hned po dvou minutách vyrovnat i skóre. To se mu nepodařilo a ve 28. minutě se museli Lotyši bránit v oslabení, při vyloučení Širokovse.

Rakousku se přesilová hra nevydařila a v polovině zápasu inkasovalo. Starkbaum pouze vyrazil puk betonem k Darzinšovi, který do odkryté branky pohotově skóroval.

Třetí třetina rozuzlení nepřinesla. Hned v prvním minutě prodloužení vystřelil důležitý druhý bod Lotyšsku Daugavinš.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Praha):
Rakousko - Lotyšsko 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Lebler (M. Raffl) - 33. Darzinš (Daugavinš), 61. Daugavinš (Darzinš, Galvinš). Rozhodčí: Mayer (USA), Björk (Švéd.) - Lazarev (Rus.), Lhotský (ČR). Vyloučení: 1:3, navíc Jerofejevs (Lot.) 10 min. Bez využití. Diváci: 12.735.

Skupina B (Ostrava):
Finsko - Slovensko 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 51. Donskoi (Lindell, J. Jokinen), 56. Aaltonen (Pesonen, Kemppainen), 60. Komarov. Rozhodčí: Olenin (Rus.), Vinnerborg (Švéd.) - Carnathan (USA), Mills (Kan.). Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 8812 (vyprodáno).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít