Fleischmann jednou skóroval, Florida ale v NHL prohrála

Český hokejista Tomáš Fleischmann si vyrovnal střelecký rekord v základní části NHL. Jeho 23. branka v sezoně ale Floridě k vítězství nepomohla. Panteři prohráli v Carolině 1:3.

Tomáši Fleischmannovi (vpravo) se letos v dresu Floridy střelecky daří

Tomáši Fleischmannovi (vpravo) se letos v dresu Floridy střelecky daří | Zdroj: ČTK

Florida nezačala utkání v Carolině dobře. Už v první minutě získal puk v její obranné třetině Eric Staal, obkroužil celé pásmo a zpoza brankové čáry ho nahodil směrem ke gólmanovi Theodorovi. A k překvapení všech z toho bylo vedení domácích 1:0.

Těsně po polovině zápasu potom zvyšoval přesnou střelou z hranice kruhu náskok Caroliny Pitkänen, kterému asistoval i Jiří Tlustý. Floridě se ale rychle podařilo snížit. Jovanovského střelu Ward vyrazil před sebe k Fleischmannovi, který skóroval chytrou zadovkou.

Jenže Panteři už žádný další gól nepřidali, naopak Eric Staal v poslední třetině využil tlaku domácích a podruhé v utkání prostřelil Theodora. Florida i přes porážku ale nadále vede Jihovýchodní divizi a je blízko k postupu do play-off.

NHL:
Buffalo - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 7. a 53. Hodgson, 23. Pominville. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18 690.

Carolina - Florida 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 1. a 49. E. Staal (na druhou Tlustý), 31. Pitkänen - 33. Fleischmann. Střely na branku: 39:31. Diváci: 18 680.

NY Rangers - Detroit 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 15. B. Richards, 63. Callahan - 4. Zetterberg. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 200.

Chicago - Vancouver 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 24. P. Kane, 63. Shaw - 1. Hansen. Střely na branku: 37:24. Diváci: 21 275.

Anaheim - St. Louis 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 11. Fowler, 27. Bonino, 48. Smith-Pelly, 55. J. Blake - 7. Schwartz, 13. Backes, 45. Perron. Střely na branku: 22:38. Diváci: 14 494.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít