Frolík a Pavelec přispěli k výhře Jets, Hudler dvěma góly rozhodl v San José

Dva čeští hokejisté dali v NHL vítězné góly. Michael Frolík rozhodl o výhře Winnipegu na ledě Buffala 2:1 a Jiří Hudler zařídil obě branky Calgary při výhře v San José 2:0. Mezi střelce se ve středečních zápasech zapsal ještě Jakub Voráček, jehož trefa ale pouze zmírnila porážku Philadelphie 2:5 s Detroitem.

Jiří Hudler zpečetil výhru Calgary v San Jose trefou do prázdné branky

Jiří Hudler zpečetil výhru Calgary v San Jose trefou do prázdné branky | Zdroj: Reuters

Frolík zaznamenal svou pátou branku v probíhající sezoně v 35. minutě, kdy zvyšoval na 2:0 pro Jets. Šestadvacetiletý útočník v oslabení obral o puk v útočném pásmu Benoita a pohotovým bekhendem překonal gólmana Enrotha.

Sabres sice v závěrečné třetině dokázali zásluhou Stewarta snížit, ale Ondřej Pavelec v brance Winnipegu už další kotouč za svá záda nepustil. Český gólman zneškodnil 19 z 20 střel domácího Buffala.

Stejně jako Frolík byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu také dvougólový Hudler. Ten dvě minuty před koncem druhé třetiny poslal Calgary na ledě San José do vedení přesnou střelou švihem z prostoru mezi kruhy a výhru Flames zpečetil v poslední minutě trefou do prázdné branky při power play „Žraloků“.

Voráček si gólem v Detroitu polepšil na osm tref v letošní sezoně, ale v přetahované o první místo v kanadském bodování kladenskému odchovanci znovu odskočil Sidney Crosby. Ten pomohl dvěma přihrávkami k výhře Pittsburghu 4:3 v prodloužení nad Torontem a má před Voráčkem jednobodový náskok.

NHL:

Buffalo - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Stewart - 4. Little, 35. Frolík. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 20 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18.442. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Frolík (oba Winnipeg), 3. Stewart (Buffalo).

NY Islanders - Washington 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Lee, 18. Hamonic, 65. Tavares - 14. a 39. Ovečkin. Střely na branku: 35:27. Diváci: 16 170. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (Islanders), 2. Ovečkin (Washington), 3. Lee (Islanders).

Detroit - Philadelphia 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 32. a 39. Dacjuk (na první Kindl), 11. Weiss (Kindl), 31. Jurčo, 59. Zetterberg - 23. Giroux, 53. Voráček. Střely na branku: 25:24. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Weiss, 3. Helm (všichni Detroit).

Tampa Bay - NY Rangers 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky: 18. a 31. Callahan, 6. Stamkos, 50. Kučerov - 10. Zuccarello, 12. Boyle, 53. Nash. Střely na branku: 29:19. Diváci: 19 204. Hvězdy zápasu: 1. Callahan, 2. Stamkos, 3. Stralman (všichni Tampa).

Pittsburgh - Toronto 4:3 v prodl. (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)
Branky: 1., 34. a 63. Comeau, 13. Malkin - 29. a 31. Komarov, 37. Bozak. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18 645. Hvězdy zápasu: 1. Comeau, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Komarov (Toronto).

Minnesota - Los Angeles 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Branky: 5. M. Richards, 14. Brown, 19. Toffoli, 20. Justin Williams. Střely na branku: 28:22. Diváci: 19 038. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Doughty, 3. Williams (všichni Los Angeles).

Colorado - Chicago 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 28. Talbot, 44. O'Reilly - 32. Toews, 35. Shaw, 55. Bickell. Střely na branku: 29:45. Diváci: 18 007. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Pickard, 3. O'Reilly (oba Colorado).

Florida - Carolina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 1. Bjugstad. Střely na branku: 28:33. Diváci: 8119. Hvězdy zápasu: 1. Montoya, 2. Bjugstad (oba Florida), 3. Ward (Carolina).

San José - Calgary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 38. a 60. Hudler. Střely na branku: 32:19. Diváci: 17 353. Hvězdy zápasu: 1. Rämö, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Niemi (San José).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít