Frolík zařídil hattrickem sezony výhru Calgary a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu

Hokejový útočník Michael Frolík vystřelil v pondělním utkání NHL třemi góly výhru Calgary 7:4 nad St. Louis a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Kladenský odchovanec dal první dvě branky v oslabení a svůj druhý hattrick sezony zkompletoval v poslední minutě při závěrečné power play soupeře. Floridě se na ledě New Yorku Islanders nepodařilo udržet vedení 2:0 a prohrála 2:3. Jaromír Jágr vyšel bodově naprázdno.

Michael Frolík vystřelil v pondělním utkání NHL třemi góly výhru Calgary 7:4 nad St. Louis | Zdroj: Reuters

První Frolíkův gólový moment přišel v závěru úvodní třetiny, kdy sólový únik zakončil povedenou forhendovou kličkou a vyrovnáním na 2:2. Jako by tím Calgary nabudil, neboť i s přispěním dvou branek Seana Monahana kanadský klub ovládl prostřední část a soupeři odskočil na 5:2. Jenže hosté ještě dvěma trefami duel v poslední třetině zdramatizovali.

Další komplikace nepřipustil až český hráč, který se v 57. minutě po chybné rozehrávce St. Louis opět ocitl tváří v tvář gólmanovi a uspěl se stejným provedením jako v prvním případě. Osmadvacetiletý útočník pak v poslední minutě pečetil vítězství Calgary gólem do prázdné branky.

Trenér NY Islanders Jack Capuano byl tak naštvaný na hru svých svěřenců, že po druhé třetině nešel za stavu 0:2 s Floridou do kabiny. Nečekaný psychologický tah zafungoval a Islanders utkání otočili třemi góly v rozmezí 53. až 59. minuty na konečných 3:2.

Jágr nastoupil k 1616. zápasu v soutěži a v historickém pořadí tabulky odehraných utkání v NHL se na osmé příčce odpoutal od Larryho Murphyho. Český útočník v zápase nebodoval.

Výsledky NHL
NY Islanders - Florida 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 53. Okposo, 55. Bailey, 59. Clutterbuck - 16. Barkov, 29. Bjugstad. Střely na branku: 28:25. Diváci: 14 106. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Okposo (oba NY Islanders), 3. Barkov (Florida).

Chicago - Los Angeles 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 4. Versteeg, 4. Lucic, 36. Lecavalier, 52. Brown, 57. Toffoli. Střely na branku: 32:25. Diváci: 22 170. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Versteeg, 3. Lucic (všichni Los Angeles).

Edmonton - Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 7. Eberle, 21. Pakarinen - 9., 21. a 45. Neal. Střely na branku: 30:25. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Josi (oba Nashville), 3. Draisaitl (Edmonton).

Calgary - St. Louis 7:4 (2:2, 3:0, 2:2)
Branky: 17., 57. a 60. Frolík, 26. a 34. Monahan, 11. Colborne, 32. Giordano - 13. a 54. Stastny, 11. Upshall, 44. Shattenkirk. Střely na branku: 32:35. Diváci: 19 107. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Hamilton, 3. Frolík (všichni Calgary).

Vancouver - Winnipeg 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky: 49. McCann, 60. Virtanen - 5. a 47. Daňo, 17. Myers, 38. Burmistrov, 43. Scheifele. Střely na branku: 28:39. Diváci: 18 631. Hvězdy zápasu: 1. Daňo, 2. Myers, 3. Burmistrov (všichni Winnipeg).

Anaheim - New Jersey 7:1 (0:0, 4:1, 3:0)
Branky: 26., 30. a 48. Silfverberg, 21. Cogliano, 24. Kesler, 43. Perry, 47. Ritchie - 22. Smith-Pelly. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15 423. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Kesler, 3. Cogliano (všichni Anaheim).