Frolíkův gól zdramatizoval závěr, Faksa se porval

Hokejový útočník Michael Frolík vykřesal ve čtvrtečním utkání NHL gólem v závěru ještě naději pro Calgary, které ale nakonec podlehlo Nashvillu 3:4. Radek Faksa se podruhé v sezoně porval, když mstil zákrok Thomase Hickeyho na Devina Shorea. Český hráč byl v pěstním souboji úspěšnější, ale s Dallasem prohrál na ledě New Yorku Islanders 0:3.

Michael Frolík z Calgary si ve čtvrtek připsal dvě asistence

Michael Frolík z Calgary si ve čtvrtek připsal dvě asistence | Zdroj: Reuters

Calgary bylo v utkání střelecky aktivnější (35:21), ale brankáře Juuse Sarose překonalo až v 57. minutě za stavu 0:4.

Strhující stíhací jízdu odstartoval v čase 56:17 Kris Versteeg a za 17 později skóroval Frolík střelou z pravého kruhu nad lapačku. Dvanáctou trefu v sezoně ale přisoudil kladenskému odchovanci až rozhodčí u videa.

Hlavní arbirtr totiž gól původně neuznal, protože se mu nelíbilo počínání Matthewa Tkakucha na hranici brankoviště. Calgary ještě v poslední minutě snížilo, ale více už nestihlo.

Shore sledoval na obranné modré čáře přihrávku od beka a v momentě, kdy chtěl převzít puk ho zezadu srazil Hickey. Faksa okamžitě vystartoval po obránci Islanders, rozdal mu pár ran a soupeře povalil k ledu.

K situaci došlo v úvodu druhé části za stavu 1:0, další dvě branky přidali domácí v závěru a uspěli tak v prvním utkání po změně trenéra a dočasným vedením Douga Weighta. První dva góly vstřelil kapitán John Tavares. Thomas Greiss podpořil výhru 23 zákroky a připsal si druhou nulu v sezoně.

Hokejisté Washingtonu podruhé v řadě nastříleli sedm branek. Zatímco ale hráči z hlavního města USA prohráli před pár dny v Pittsburghu v přestřelce 7:8 v prodloužení, tentokrát v St. Louis uspěli 7:3.

Dvoubodový zisk vynesl Capitals do čela soutěže před Columbus, který podlehl na svém ledě Ottawě 0:2. Hlavním strůjcem výhry hostí byl gólman Mike Condon, jenž kryl 42 střel a zaznamenal třetí čisté konto sezony.