Furt nemají čtyři korálky, o titul se ještě porveme, burcuje třinecký obránce Trončinský

Ze dvou zápasů na litvínovském ledě vyhráli třinečtí hráči jeden. Na domácí kluziště se tak vrací s vědomím, že ve finálové sérii už nemůžou zaváhat. A jak říká obránce Ocelářů Marek Trončinský, o titul se vítězové základní části ještě poperou.

Skrumáž před litvínovskou brankou. Čtvrté finálové utkání bylo v závěru plné potyček | Zdroj: ČTK

„Věděli jsme, že to bude boj. Už jsem se s někým bavil o tom, jak je série vyrovnaná a nebylo přitom prodloužení. Finále je bitva a všichni to vidíme,“ řekl 26letý bek po čtvrtém finálovém duelu, který Verva vyhrála 3:0.

Litvínov vstřelil ve druhé třetině dva góly. Vy jste ale měli ještě možnost něco s náskokem domácích udělat. Co jste si řekli o přestávce?

00:00 / 00:00

S Markem Trončinským mluvil po čtvrtém pokračování finálové série reportér Pavel Petr

Neházeli jsme flintu do žita. Víte, jak to je. V hokeji se dají za minutu dát dva góly. Furt nemají čtyři korálky. Budeme se snažit doma vyhrát a vrátit sérii zpátky do Litvínova.

Rozhodující byl asi okamžik v 56. minutě, kdy jste chtěli přesilovku podpořit odvoláním brankáře a následně inkasovali…

Hübl mohl střílet do prázdné branky a icing být nemohl. Trefil to, takže jedeme domů. Škoda, šance jsme při power play měli.

Sledovali jsme ONLINE: Litvínovští hokejisté porazili Třinec 3:0 a od titulu je dělí jediná výhra

Byl dnešní duel opět utkáním gólmanů? Jak Francouz, tak Hamerlík podali velmi dobré výkony.

Hamas (Hamerlík) chytal dobře. K Francouzovi se už nebudu vyjadřovat. Furt číst, jak je dobrý, mě nebaví.

Co na něj tedy vymyslet, aby tak dobrý nebyl?

To je furt dokola. Musíme chodit před bránu.

Do Třince se vracíte s jedním vyhraným zápasem. Panuje tedy v šatně alespoň částečná spokojenost?

V Litvínově jsme sezonu samozřejmě skončit nechtěli. Já osobně se nechci koukat, jak se tady budou radovat a dělat mexické vlny. Doufám, že se o titul ještě popereme a dnešní porážka nás ještě víc nahecuje.

Jaký může být nedělní pátý finálový zápas?

Důležitý bude první gól, pak se uvidí. My se o titul porveme a budeme makat až do konce. Pak budeme mít měsíc volno. Není na co se šetřit, půjdeme do toho naplno.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít