Gáborík si v NHL připsal hattrick a Rangers porazili Boston

Slovenský útočník Marián Gáborík se zaskvěl ve středečním programu hokejové NHL, když se hattrickem podílel na vítězství New Yorku Rangers nad Bostonem 4:3 v prodloužení. Tři góly si připsal také Steve Sullivan z Phoenixu.

Marián Gáborík z New Yorku Rangers (vlevo) v souboji s Chrisem Kellym z Bostonu v NHL | Zdroj: Reuters

Gáborík se jako střelec dvakrát zapsal do statistik už v první třetině a Rangers se díky němu ujali vedení 2:0. Jenomže z utkání bylo nakonec ještě drama, které muselo rozhodnout až prodloužení – a právě v něm se znovu blýskl slovenský útočník, když šikovně sebral soupeři puk a na druhý pokus překonal finského gólmana Raska v bráně Bruins.

Zadařilo se také Phoenixu, který i díky hattricku Steve Sullivana porazil Columbus jednoznačně 5:1, Coyotes si připsali první vítězství v sezoně. U tří vstřelených branek vítězů byl také český obránce Zbyněk Michálek.

Po dvou výhrách v řadě klopýtl Pittsburgh, který podlehl Torontu 2:5.

Statistika NHL:

Pittsburgh - Toronto 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 19. Malkin, 28. Crosby - 27. a 35. Van Riemsdyk, 24. MacArthur, 46. Grabovskij, 59. Bozak. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18 641.

Phoenix - Columbus 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 28., 45. a 51. Sullivan, 36. a 56. Ekman-Larsson - 26. Tjutin. Střely na branku: 42:26. Diváci: 8355.

Vancouver - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. a rozh. nájezd Kassian, 29. Raymond - 32. Tanguay, 37. Bäcklund. Střely na branku: 36:36. Diváci: 19 810.

New York Rangers - Boston 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 5., 7. a 61. Gáborík, 34. Pyatt - 22. Marchand, 33. Lucic (Krejčí), 56. Horton. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17 200.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít