Gól a asistence. Eliáš se znovu podepsal pod vítězství Devils v NHL

Český hokejista Patrik Eliáš se v nočním programu NHL výrazně podepsal pod vítězství New Jersey 5:2 nad Philadelphií, když si připsal jeden gól a jednu asistenci. V dresu poražených Flyers zaznamenal stejnou bilanci Jakub Voráček.

Patrik Eliáš (vlevo) v dresu New Jersey

Patrik Eliáš (vlevo) v dresu New Jersey | Zdroj: Reuters

New Jersey se v posledních zápasech daří, připsalo si ze čtyř duelů třetí výhru. V tabulce Východní konference patří Devils sedmá pozice, Philadelphia je až jedenáctá.

Patrik Eliáš otevíral v utkání Devils s Flyers skóre už ve 2. minutě, vyrovnání přišlo z hole nejproduktivnějšího Čecha v NHL Jakuba Voráčka v polovině první třetiny. Devils se ale podařilo odskočit soupeři do konce úvodního dějství na dvoubrankový rozdíl a prakticky rozhodli o zápase.

Ve druhé třetině přidali domácí další branku, a když se na začátku poslední dvacetiminutovky prosadil podruhé v utkání Adam Henrique a upravoval už na 5:1, bylo jasné, že si New Jersey nechá všechny body. Philadelphia dokázala už jen snížit.

Do statistik se zapsal také Tomáš Plekanec, jehož Montreal se díky výhře 4:3 po samostatných nájezdech nad Ottawou dostal do čela Východní konference. Český útočník si připsal jednu asistenci.

NHL:

Montreal - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. a rozhodující sam. nájezd Eller, 27. Gallagher, 38. Subban (Plekanec) - 11. Zibanejad, 40. Alfredsson, 42. Wiercioch. Střely na branku: 45:32. Diváci: 21 273.

Calgary - Detroit 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Branky: 6. Tanguay, 10. Bouwmeester, 46. Stempniak, 50. Glencross, 51. Comeau - 4. Kronwall, 37. Filppula. Střely na branku: 22:38. Diváci: 19 289.

New Jersey - Philadelphia 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky: 11. a 42. Henrique (na první Eliáš), 3. Eliáš, 18. Kovalčuk, 27. Loktionov - 10. Voráček, 57. Hartnell (Voráček). Střely na branku: 32:25. Diváci: 17 625.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít