Gól Krejčího a nahrávky Pastrňáka Bostonu k výhře nad Washingtonem nestačily

Ani bodové příspěvky českých hokejistů nestačily Bostonu k tomu, aby zvítězil na ledě vedoucího týmu NHL Washingtonu. David Krejčí vstřelil jeden gól, zatímco David Pastrňák si své statistiky vylepšil třemi asistencemi. V dalších dvou ostatních středečních duelech Češi nebodovali.

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo)

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo) | Zdroj: Reuters

Hráči Washingtonu začali duel proti Bostonu velmi dobře, když se už ve čtvrté minutě po samostatném úniku prosadil T. J. Oshie a poté na 2:0 zvýšil Nicklas Bäckström.

V rozmezí 19. až 23. minuty však dokázal Boston srovnat skóre. V obou případech se z přesilovkového gólu radoval Brad Marchand, kterému u toho pokaždé asistoval David Pastrňák.

00:00 / 00:00

Zápas hokejové NHL mezi Washingtonem a Bostonem sledoval reportér ČRo Marek Augustin

Poté ale Washington opět zabral. Ještě do konce druhé třetiny vrátil domácím vedení Alexandr Ovečkin a v průběhu třetí dvacetiminutovky Capitals skóre zvýšili až na rozdíl tří branek.

Na dalším vítězství Washingtonu, který už má 34 výher a vede tabulku celé NHL, nezměnil nic ani gól českého útočníka Davida Krejčího, který necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny do brány soupeře dorazil střelu svého krajana Pastrňáka.

„Dnes nám to nevyšlo. Dali jsme jim moc respektu, a než jsme se rozkoukali, tak to bylo 2:0. Proti takovému dobrému týmu je těžké stahovat. Sice se nám to podařilo, ale pak dali gól na 3:2, který nás zlomil,“ prohlásil po zápase střelec jednoho gólu David Krejčí.

V dalším utkání s českou účastí porazili hokejisté Calgary Flames s Michaelem Frolíkem v sestavě vedoucí tým Západní konference Minnesotu v poměru 5:1

Doma zvítězili i hokejisté Los Angeles, kteří si jasně poradili s Coloradem. Výhru Kings čistým kontem podpořil Peter Budaj.

Výsledky NHL:
Washington - Boston 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky: 4. Oshie, 14. Bäckström, 40. Ovečkin, 44. Connolly, 56. Kuzněcov - 19. a 23. Marchand (na obě Pastrňák), 59. Krejčí (Pastrňák). Střely na branku: 22:33. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Connolly (oba Washington), 3. Marchand (Boston).

Calgary - Minnesota 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky: 9. a 47. Monahan, 5. Chiasson, 48. Engelland, 54. Ferland - 33. Zucker. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18.044. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Elliott, 3. Engelland (všichni Calgary).

Los Angeles - Colorado 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Branky: 8. a 18. Carter, 1. Gáborík, 45. Brown, 51. King. Střely na branku: 40:22. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Budaj, 3. Carter (všichni Los Angeles).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít