Gól Pastrňáka Bostonu k velkému obratu v zápase proti Chicagu nakonec nepomohl

Hokejisté Bostonu dnes v Chicagu utrpěli porážku 4:6 a opět si zkomplikovali cestu do vyřazovacích bojů. Na výhře domácích se hattrickem a asistencí podílel nejproduktivnější muž letošní sezony NHL Patrick Kane, který má nyní na svém kontě již 100 bodů. V dresu Bruins porážku mírnil po pěkné individuální akci český útočník David Pastrňák.

Patrick Kane dnes zaznamenal hattrick a dosáhl hranice 100 bodů za sezonu

Patrick Kane dnes zaznamenal hattrick a dosáhl hranice 100 bodů za sezonu | Zdroj: ČTK

O osudu utkání napověděla již první třetina, ve které Blackhawks vstřelili zásluhou Anisimova a Kaneho dvě branky a ujali se vedení 2:0.

Chicago o svém vítězství rozhodlo mezi 21.-26. minutou, kdy se postupně radovalo z gólů Kanea, Toewse a Panarina.

Když pak v 35. minutě po úspěšně provedeném přečíslení oslavil svůj třetí gól Kane, zdálo se, že Bruins budou hrát ve zbývajících minutách už pouze o čest.

Jágr a Hertl odstartovali vítězné obraty Floridy a San Jose

Přesto se nakonec Bostonu podařilo zápas poměrně zdramatizovat. Prvním úspěšným střelcem Medvědů byl David Pastrňák, jenž se po přihrávce svého krajana Davida Krejčího dostal do samostatného úniku a chladnokrevným blafákem do forhendu překonal gólmana Darlinga.

Na gól českého útočníka následně hosté navázali dalšími třemi brankami, díky čemuž deset minut před koncem třetí třetiny snížili rozdíl ve skóre na dvě branky.

Domácí si však závěr již pohlídali a vedení už nepustili, takže si mohli připsat letošní 46. výhru, zatímco Boston na postup do play-off ztrácí stále jeden bod.

Výsledek tohoto utkání také rozhodl o tom, že se Florida Panthers v čele s Jaromírem Jágrem může těšit z jisté účasti v bojích o Stanley Cup.

Chicago - Boston 6:4 (2:0, 4:2, 0:2)
Branky: 19., 21. a 35. P. Kane, 14. Anisimov, 22. Toews, 26. Panarin - 40. a 43. Bergeron, 40. Pastrňák (Krejčí), 50. Marchand. Střely na branku: 34:46. Diváci: 22.156. Hvězdy utkání: 1. Kane, 2. Panarin (oba Chicago), 3. Bergeron (Boston).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít