Gólman branku schválně posunul, tvrdí Zlín. Úmysl to nebyl, brání se Hamerlík

Hokejisté Třince zvítězili v pátém semifinále play-off České pojišťovny ve Zlíně drtivě 6:1 a snížili stav série na 2:3 na zápasy. Za určitých okolností se však zápas mohl vyvíjet možná úplně jinak.

Páté utkání semifinále play off hokejové extraligy PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2. dubna ve Zlíně. Petr Čajánek ze Zlína (vlevo) a třinecký brankář Peter Hamerlík | Zdroj: ČTK

Zimní stadion Luďka Čajky bouří. Pouhou minutu a dvě vteřiny před koncem úvodní třetiny střílí domácí hokejisté gól na 2:1, ovšem ten jim nemůže být uznán, protože třinecký gólman Peter Hamerlík krátce před tím vychýlil branku ze svého postavení. Úmysl však jednoznačně popírá.

„Chtěl jsem se jen odrazit, viděl jsem, že mu chce dát zpátky křižnou přihrávku. Jestli to bylo rukou nebo nohou, to nevím, ale říkám, že úmysl to rozhodně nebyl.“

Jenže trenér Zlína Rostislav Vlach má jiný názor.

„Měl dostat minimálně dvě minuty, bylo to evidentně posunuté rukou.“

00:00 / 00:00

Posunutá branka v šesté semifinále play-off mezi Zlínem a Třincem vyvolala na stadionu silné emoce

Stadionem cloumaly emoce, jenže rozhodnutí videorozhodčího jiné být nemohlo. A Peter Hamerlík to tušil.

„Věděl jsem to, protože jak jsem se chtěl odrazit, tyčka se pohnula, já se odrazit nemohl, a proto jsem vědět, že to nemůže být gól.“

A zatímco trenér Vlach v prvním hodnocení mluvil minimálně o dvouminutovém trestu pro slovenského reprezentačního gólmana, v otázce dodatečného disciplinárního potrestání už tak konkrétní nebyl.

„To musí posoudit disciplinárka, jestli udělí nějaké tresty. My to můžeme podat, ale to rozhodnutí je na nich.“

Na jednom se však oba, tedy Peter Hamerlík i Rostislav Vlach, shodnou. Moment z konce 19. minuty byl jedním ze zásadních pro další vývoj zápasu.

„Bylo by to samozřejmě mnohem těžší a možná úplně jiný zápas, kdybychom šli do druhé třetiny s tím, že prohráváme 1:2, ale měli jsme dneska štěstí,“ krčí rameny Hamerlík.

„Bohužel, tyhle věci ovlivnily celý zápas,“ udělal stejné gesto i Rostislav Vlach.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít