Gólman Kantor dovedl Mountfield k výhře i s bolavým nosem po střetu s Jánským

Brankář ležící na ledě, to je při hokeji obrázek spíše samozřejmý než výjimečný. Ale nastanou občas i situace, které diváky vyvedou z míry, jako třeba při včerejším extraligovém utkání v Hradci Králové, když litvínovský útočník Jánský naboural do gólmana Pavla Kantora.

Peter Jánský (vpravo) byl za zákrok na Pavla Kantora vyloučen do konce utkání

Peter Jánský (vpravo) byl za zákrok na Pavla Kantora vyloučen do konce utkání | Zdroj: ČTK

„Vyjel jsem poměrně daleko z brány na kotouč, protože to mohla být nebezpečná situace. Rozehrál jsem puk a pak mě trefil. Chvilku jsem tam ležel, ale akorát mě trochu bolí nos,“ okomentoval královéhradecký gólman situaci, na kterou jeho protivník doplatil pětiminutovým trestem plus vyloučením do konce zápasu. A brankářův bolavý nos? Ten se v dramatické bitvě o body musel spokojit jen s vedlejší rolí.

„S Litvínovem takové zápasy hráváme. Bývá to vyrovnané do poslední minuty.“

00:00 / 00:00

Pavel Kantor hovoří o střetu s litvínovským Peterem Jánským

A právě ona poslední minuta rozhodla o tom, že Hradec Králové udolal svého soupeře 3:2. Přesněji řečeno - zařídil to domácí kapitán Jiří Šimánek. Ten se včera připomněl hustě zaplněným tribunám hned dvěma góly a po utkání konstatoval, že předvánoční start v reprezentaci byl pro něho velmi užitečnou hokejovou školou.

„Mezinárodní hokej je o něčem jiném než extraliga. Tady si můžete chviličku oddechnout, takže pak máte sílu něco vytvořit. Tam se pořád jede na plné pecky, a tak už potom někdy ta síla chybí.“

V utkání s Litvínovem měl hradecký kapitán dost síly na to, aby v 60. minutě rozesmutnil soupeře vítězným gólem.

„Když takhle před koncem vstřelíme branku a získáme tři body, tak je to super,“ dodal královéhradecký gólman Kantor. Když si pak při sólové pozápasové děkovačce znovu poležel na ledě, mohl se těšit z mohutného potlesku diváků.

Aleš Procházka, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít