Gólman Mrázek pomohl Detoritu k vítězství nad nejlepším týmem NHL

Brankář Detroitu Petr Mrázek dovedl v sobotním utkání NHL svůj tým k vítězství nad Washingtonem 3:2 po samostatných nájezdech. Český hokejista byl výraznou oporou Red Wings, když si během 65 minut hry připsal 34 zákroků a poté uspěl i v penaltovém rozstřelu. Rudá křídla tak ukončila sérii pěti proher.

Gólman Detroitu Petr Mrázek

Gólman Detroitu Petr Mrázek | Zdroj: Reuters

Detroit se v letošním ročníku NHL trápí, o čemž svědčí i jeho poslední příčka v tabulce Východní konference. V sobotním zápase s Washingtonem, který je vedoucím celkem celé ligy, si však hokejisté Red Wings připsali cennou výhru.

Domácí Detroit vstoupil do utkání s favorizovaným Washingtonem dobře, když se po brance Franse Nielsena ujal v 9. minutě vedení a po gólu Tomáše Tatara z počátku druhé dvacetiminutovky vedl už 2:0.

Hráči z hlavního města USA se však nevzdali, necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny snížil na rozdíl jediné branky Zach Sanford a v 56. minutě dokázal po odrazu puku na 2:2 srovnat Daniel Winnik - zabránit tomu nedokázal ani výborně chytající Petr Mrázek.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm ale gól nepadl, takže vítěze musely určit samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí hráči Detroitu, kterým v páté sérii bonusový bod vystřelil kapitán Henrik Zetterberg.

Na domácím ledě naopak prohrál Montreal, jenž podlehl Winnipegu 1:3. Na lavičce Canadiens se tak vítězné premiéry nedočkal kouč Claude Julien.

Výsledky NHL:
Buffalo - St. Louis 3:2, Montreal - Winnipeg 1:3, Detroit - Washington 3:2 po samostatných nájezdech

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít