Gólman Pavelec vychytal Winnipegu premiérové vítězství

Český hokejový brankář Ondřej Pavelec vychytal Winnipegu premiérové vítězství v letošní sezoně NHL. Nad Pittsburghem vyhráli Jets 2:1, Pavelec pustil za svá záda pouze jednu z devětadvaceti střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Winnipeg zvítězil nad Pittsburghem, podílel se na tom i gólman Ondřej Pavelec

Winnipeg zvítězil nad Pittsburghem, podílel se na tom i gólman Ondřej Pavelec | Zdroj: Reuters

Winnipeg šel před domácími fanoušky do vedení už po osmi vteřinách utkání, když zakopnutí Zbyňka Michálka potrestal pohlednou akcí zakončenou gólem Kyle Wellwood.

Vstřelená branka dala Jets na ledě převahu, Tučňáci oproti tomu za prvních jedenáct minut na bránu soupeře nevystřelili ani jednou. Domácí navýšili své vedení na dvě branky ještě do konce první třetiny, v devatenácté minutě utkání se trefil Tanner Glass.

00:00 / 00:00

Jan Hejda viděl zápas Colorada s Torontem jako velmi vyrovnaný

Pittsburgh sice v závěru druhé třetiny snížil na 1:2, když zaváhání z úvodního dějství napravil český obránce Zbyněk Michálek, vyrovnat už ale hosté nezvládli.

Vynikající bilanci mají hokejisté Colorada, kteří sice úvodní zápas sezony s Detroitem prohráli, v pěti následujících duelech ale vždy vyhráli – naposledy včera 3:2 v prodloužení na ledě Toronta, k čemuž jedním gólem přispěl i Milan Hejduk.

„Ten zápas byl vyrovnaný, i když my jsme začali ve třetí třetině bránit náskok. Přišlo mi, že soupeři trochu docházely síly, ale i tak dokázal vyrovnat. V zápase měli víc střel oni, takže si to asi zasloužili. Pro nás je důležité, že i když máme mladý tým, dokážeme vyhrávat i zápasy v prodloužení,“ mínil Jan Hejda.

Statistika NHL:

Toronto - Colorado 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 21. Kessel, 56. Kulemin - 24. Winnik (Hejda), 35. Hejduk, 62. D. Jones. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19.359.

Tampa Bay - Florida 4:7 (2:2, 1:2, 1:3)
Branky: 10. Purcell, 15. Hedman, 37. Lecavalier, 51. Stamkos - 18. a 56. Weiss, 23. a 41. Versteeg (na druhou Fleischmann), 7. Kopecký, 33. Bergenheim, 57. Garrison. Střely na branku: 39:33. Diváci: 19.204.

Edmonton - Nashville 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 46. Hall, 48. R. Smyth, 60. R. Jones - 22. S. Kosticyn. Střely na branku: 25:12. Diváci: 16.839.

Winnipeg - Pittsburgh 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Wellwood, 19. Glass - 39. Z. Michálek. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15.004.

San Jose - Anaheim 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 27. Vlasic, 52. Burns - 10. a 15. Selänne, 45. Perry. Střely na branku: 43:22. Diváci: 17.562.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít