Gólman Salfický skončil ve Varech a čeká, co bude dál

Smutek a nejistota. Kombinace těchto pocitů svírala Dušana Salfického, teď už bývalého brankáře hokejistů Karlových Varů po včerejším duelu v Liberci. Obojí ještě násobí další okolnosti. Poslední extraligový duel prohrál jeho tým po samostatných nájezdech 2:3. A tu nejistotu umocňuje hned několik variant, kde by mohl skončit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zkušený hokejový brankář Dušan Salfický se při své výpomoci v Karlových Varech radoval ze čtvrté výhry z posledních pěti zápasů.jpg | Foto: ČTK

Dušan Salfický původně přišel Karlovým Varům pomoci do listopadové reprezentační pauzy. Pak do konce roku. A byl z toho ještě měsíc navíc. Odchytal 1343 extraligových minut, více zvládl naposledy před pěti lety ve Spartě. Teď opouští nejvyšší soutěž od posledního celku tabulky, ale v individuálních statistikách gólmanů na dno rozhodně nepatřil.

"Jsem rád, že jsem si ještě takhle odskočil do extraligy, chtěl jsem si zachytat. Ale jsem zklamaný, nesplnil jsem to, co jsem od toho čekal," šeptal po posledním duelu za Karlovy Vary Dušan Salfický.

Že by si v brance Energie nezachytal, na to si stěžovat nemohl - jen za druhou třetinu kryl 20 střel Bílých tygrů. Takže si ho potom brankář soupeřů Mark Pinc dobíral.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Dušanem Salfickým mluvil reportér Tomáš Kohout

"Chválil mě, říkal: 'Hezkej zápas, dědku!' Že jsem chytal dobře, mě chválil," usmál se téměř čtyřicetiletý "dědek" Dušan Salfický.

Hostování už nešlo kvůli blížícímu se konci přestupnímu termínu prodlužovat, Ústí dál neprotáhlo jeho působení ve Varech, a tak se gólman stěhoval.

"Člověk extralize rychle přivyknul, takže jsem smutný. Ale možná moje extraligová anabáze ještě nekončí. Uvidíme, co bude dál," říká Salfický.

Těch variant se nabízí mnoho. Než odešel Dušan Salfický na několik měsíců do Karlových Varů, hostoval v Litoměřicích. Teď si ho zpátky stáhlo Ústí, ale při čachrech, které s gólmany provádí, je docela dobře možné, že skončí třeba v extraligových Pardubicích, kde může dělat dvojku Martinu Růžičkovi.

Salfického straší možná baráž proti Varům

"Jednám s Ústím, ale tam gólmani jsou, takže uvidím, kde se objevím. Rozhodne se to do 31. ledna," ví bývalý reprezentační gólman. Dál prý ale bude bude fandit Karlovým Varům: "Budu jim držet palce, aby to kluci zvládli."

A tím "to zvládnou", nemyslí Dušan Salfický baráž o extraligu, do které by jako poslední tým Vary spadly, ale to, aby se do ní ani nedostaly. Ono to má totiž i další důvod. Hodně prozaický a takový, kterému se chce zkušený gólman vyhnout. Klidně by se mu totiž mohlo stát, že proti Varům, za které odehrál lehce přes polovinu základní části, právě v baráži nastoupí za Ústí.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme