Gólman Vokoun přispěl Pittsburghu k 11. výhře v NHL v řadě i asistencí

Nepustil za svá záda víc než 2 góly z 35 střel a navíc nahrál na poslední branku svého týmu – řeč je o českém brankáři ve službách Pittsburghu Tomáši Vokounovi. Tučnáci tak i za jeho přispění vyhráli v NHL pojedenácté za sebou, když otočili duel s NY Islanders na 4:2. Ondřej Pavelec po třech inkasovaných gólech střídal a Winnipeg prohrál s Washingtonem 1:6.

Gólman Tomáš Vokoun v nočním zápase s Bostonem inkasoval jen jednou a Pittsburgh si tak připsal 9. vítězstvív  řadě

Gólman Tomáš Vokoun v nočním zápase s Bostonem inkasoval jen jednou a Pittsburgh si tak připsal 9. vítězstvív řadě | Zdroj: Reuters

Pittsburgh na domácim lidě sice dvakrát musel dotahovat jednogólový náskok soupeře, ale na rozdíl od něj zvládl ve třetím dějství neinkasovat a naopak přidat dvě branky. Na tu poslední při power play Islanders nahrával Dupuisovi Tomáš Vokoun.

Dalšímu českému brankáři Ondřeji Pavelcovi se nedařilo. Jeho Winnipeg podlehl trápícímu se Washingtonu 1:6. Pavelec se navíc předčasně poroučel z branky ve 26. minutě poté, co z devíti střel třikrát kapituloval.

Ve zbylých nočních duelech zámořské soutěže schytal debakl druhý celek tabulky Anaheim, který před vlastními fanoušky nestačil na Detrit po výsledku 1:5. Kanadský bod za asistenci si připsal bek Wings Jakub Kindl.

Hokejisté Columbusu rozstříleli Calgary 5:1, když se trefili třikrát během minuty a 15 sekund druhé třetiny.

NHL:

NY Islanders - Pittsburgh 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 8. Streit, 38. Bailey - 29. Vitale, 40. Kunitz, 42. Sutter, 60. Dupuis (Vokoun). Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, z 35 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,3 procenta. Střely na branku: 35:25. Diváci: 14.888

Anaheim - Detroit 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Selänne - 14., 24. a 33. Abdelkader (na druhou Kindl), 15. Dacjuk, 56. Franzén. Střely na branku: 34:23. Diváci: 17.174

Winnipeg - Washington 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: 50. Byfuglien - 28. a 56. Ovečkin, 13. Laich, 17. Brouwer, 26. Beagle, 42. Green. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 26 minut, z 9 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 66,7 procenta. Střely na branku: 31:24. Diváci: 15.004

Columbus - Calgary 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 34. a 34. Foligno, 17. Boll, 35. Anisimov, 54. Gillies - 25. Glencross. Střely na branku: 28:25. Diváci: 13.853

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít