Gólman Vokoun zažil v brance Washingtonu vítěznou premiéru

Český hokejový gólman Tomáš Vokoun zažil v brance Washingtonu vítěznou premiéru. Za svá záda sice pustil puk pětkrát, Capitals ale nakonec slavili nad Tampou vítězství 6:5 po samostatných nájezdech.

Brankář české reprezentace a Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun

Brankář české reprezentace a Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun | Foto: Miroslav Bureš | Zdroj: Český rozhlas

V prvním utkání ve svém novém působišti kryl Tomáš Vokoun třiadvacet střel, jeho chvíle pak přišla v samostatných nájezdech, oba pokusy soupeřových hráčů kryl.

Jediný gól viděli fanoušci v utkání Colorada v Bostonu. Do sítě obhájců titulu se trefil český útočník Milan Hejduk a zajistil svému týmu plný bodový zisk. Na Hejdukův zásah se v Bostonu čekalo až do osmačtyřicáté minuty, prosadil se střelou zápěstím přes stínícího Davida Krejčího.

Ani utkání v Dallasu gólové hody nenabídlo, oba týmy skórovaly až v poslední třetině duelu. Nejprve se Phoenix ujal vedení po spolupráci Martina Hanzala s Radimem Vrbatou. Náskok vydržel hostům až do poslední minuty, kdy však Loui Eriksson srovnal, a navíc potom společně s Mikem Ribeirem uspěl i v samostatných nájezdech.

NHL:

Boston - Colorado 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 48. Hejduk (Hejda). Střely na branku: 36:30. Diváci: 17.565.

New Jersey - Carolina 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 4. a 59. Parise (na první Eliáš, Sýkora), 30. Fayne, 47. Kovalčuk - 29. Ponikarovskij, 33. Larose. Střely na branku: 26:26. Diváci: 12.096.

NY Islanders - Minnesota 2:1 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. MacDonald, 12. Nielsen - 42. Cullen. Střely na branku: 15:21. Diváci: 11.278.

St. Louis - Calgary 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 19. Steen, 24. Shattenkirk, 36. Pietrangelo, 44. Stewart, 55. Arnott - 9. Glencross, 37. Iginla. Střely na branku: 35:17. Diváci: 19.150.

Dallas - Phoenix 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 60. Eriksson, rozhodující sam. nájezd Ribeiro - 46. Vrbata (Hanzal). Střely na branku: 25:41. Diváci: 6306.

Washington - Tampa Bay 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 44. a 58. Chimera, 5. Johansson, 17. Wideman, 24. Brouwer, rozhodující sam. nájezd Hendricks - 3. Purcell, 9. Gervais, 21. Moore, 48. Thompson, 53. B. Clark. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval pět branek z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 82,14 procenta. Střely na branku: 43:28. Diváci: 18.506.

Columbus - Vancouver 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 9. Atkinson, 39. Prospal - 16. Higgins, 42. Hodgson, 49. Burrows. Střely na branku: 25:25. Diváci: 9187.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít