Gólmana Pavelce nula proti Rakousku potěšila, chválili ho i spoluhráči

Hokejová reprezentace před víkendem splnila na domácím světovém šampionátu to, co se od ní očekávalo - po výhře nad Francií porazila Rakousko 4:0. Dobrý dojem si z utkání odnesl zejména brankář Ondřej Pavelec, který sice nebyl pod velkou palbou, ale pár výjimečnými zákroky udržel poprvé na mistrovství čisté konto.

Ondřej Pavelec se v utkání s Rakouskem blýskl zejména zákrokem proti tutovce Briana Leblera | Zdroj: ČTK

„Lhal bych, kdybych tvrdil, že nejsem s nulou spokojený,“ přiznal Ondřej Pavelec, na kterého šlo v utkání s Rakušany sice pouze dvanáct střel, ovšem většina z nich nadělala českému gólmanovi pořádné problémy.

Hlavně minut před koncem úvodní třetiny musel předvést až neuvěřitelný zákrok proti zakončení osamoceného Briana Leblera.

00:00 / 00:00

Gólman Ondřej Pavelec přiznal, že při šanci Rakušana Briana Leblera se už smiřoval s inkasovaným gólem

„Už jsem myslel, že to bude gól. Měl čas a já se odrazil malinko víc, než jsem chtěl, pak už jsem jen koukal. Naštěstí pro mě vystřelil o chvilku dřív, stačil jsem tam dát brusli,“ popisuje Ondřej Pavelec, který byl až do druhé poloviny zápasu hlavním českým důvodem, proč byl stav stále 0:0.

„Měli jsme šance, ale neproměnili jsme se. Pak musel Ondra předvést skvělé zákrok, držel nám bezbrankový stav,“ chválil českého brankáře obránce Ondřej Němec.

Sledovali jsme ONLINE: Češi potvrdili roli favorita, Rakousko porazili 4:0

Opora Winnipegu už si jedno čisté konto na turnaji svým způsobem připsala, v utkání s Lotyšskem vystřídala ve druhé třetině Alexandra Saláka a už neinkasovala.

Následných šest gólů od Kanady ale přidalo na pochybách, jak kvalitní brankáře domácí reprezentace na turnaji má. Až teď Pavelec předvedl zákroky, kterými v březnu oslňoval v NHL, a dodal jistotu mužstvu.

Sice v zápase, který zatím o ničem nerozhoduje, ale i tak nebyl pro gólmana ideální. „Není to jednoduché. Diváci vás ženou a soupeři čekají na brejky, stane se, že ujedou dva na jednoho nebo tři na dva,“ podotkl Jaromír Jágr.

„Brankáře máme kvalitní, nemůžeme je soudit podle jednoho nepovedeného utkání. Saša neměl štěstí,“ brání třiačtyřicetiletý útočník původní českou brankářskou jedničku Alexandera Saláka.

Martin Charvát, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít