Gólové trápení a šest proher v řadě. Litvínov je na dně extraligové tabulky

V loňské sezóně patřili hokejisté Litvínova k nejpříjemnějším extraligovým překvapením. Ofenzivní hokej je vynesl až do čtvrtfinále play-off, kde sahali po vyřazení pozdějšího mistra z Plzně. Euforii ale v novém ročníku vystřídal tvrdý pád. Verva šestkrát za sebou prohrála a po dvanácti kolech je na samém dně tabulky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tahouni selhali. Litvínovské opory Viktor Hübl (vpředu) ani František Lukeš se proti Plzni neprosadili. | Foto: David Kalvas

„Příjemné to určitě není, soupeři v tabulce nám utíkají. Musíme se co nejdříve vzpamatovat, aby nám to neuteklo na moc bodů. Potřebujeme to dohonit a dostat se alespoň do předkola,“ uvědomuje si útočník Jakub Černý.

Verva po loňské sezóně prošla obměnou kádru, ta ale nabyla tak výrazná jako u jiných extraligových celků. Týkala se převážně obranných řad. Nabízí se tak otázka, zda právě to nestojí za herním propadem Litvínova.

Přehrát

00:00 / 00:00

Litvínovští hokejisté Jakub Černý a Viktor Hübl hovoří o výsledkové krizi svého týmu

„Obrana se hodně proměnila, je v podstatě úplně nová, protože odešli čtyři obránci. Ale nevím, jestli je to tím. Šance si vytváříme i s novou obranou, takže v tom bych problém neviděl. Máme šance, ale nedáme je,“ pokračuje Černý.

Právě prachbídná střelecká potence Litvínova je největším kamenem úrazu. Verva je s jedenadvaceti góly jasně nejméně skórujícím týmem extraligy. V tréninku střelbu sice Severočeši pilně trénují, v zápasech se ale prosazují jen poskrovnu a to náladu v kabině rozhodně nezlepší.

„Když šestkrát za sebou prohrajete, tak se v kabině nikdo moc nesměje. Není to žádná sláva, prostě nám tam musí něco spadnout, abychom se nastartovali. Musíme začít bodovat a vyhrávat,“ má jasno Jakub Černý.

Tahounům se nedaří

V loňské sezóně střelecky táhla Litvínov dvojice Lukeš - Hübl. Jenže letos oba jen bodově paběrkují.

„Musíme se zlepšit hlavně my, starší hráči, na kterých to stojí. Mladí kluci se na to potom nabalí a snad se nám začne dařit všem. Je potřeba srovnat si to v hlavě a doufat, že to zlomíme. Musíme se s tím poprat, hlavně my s Lukym (s Františkem Lukešem) musíme začít něco dávat. Věřím, že ostatní kluci potom také pomůžou,“ věří Viktor Hübl.

Pětatřicetiletý odchovanec Chomutova kroutí v Litvínově už desátou sezónu. A za tu dobu už musel několikrát překonávat herní krizi. Jenže poradit, jak z ní, nedokáže i přes své zkušenosti ani on.

„Sice bojujeme, ale potřebujeme k tomu ještě trochu štěstí. Těžko říct, v těchto situacích vám jen tak někdo nepomůže, takže se z toho musíme dostat sami. Musíme potrénovat a snad už to zlomíme,“ dodává Viktor Hübl.

Další zápas čeká Litvínov ve čtvrtek, kdy zavítá na stadion dalšího aktuálně trápícího se celku, pražské Slavie. Právě v O2 aréne chce Verva nastartovat svůj vzestup extraligovou tabulkou.

Petr Kadeřábek, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme