Gólovou přestřelku NHL mezi Floridou a Calgary rozhodl Fleischmann

Hokejista Tomáš Fleischmann dal v NHL vítězný gól Floridy na ledě Calgary. Útočník Panthers se trefil 3 minuty před koncem zápasu a zařídil svému týmu výhru 6:5. Do tabulky produktivity si navíc připsal ještě bod za jednu asistenci.

Tomáš Fleichmann posílá puk pod rameno Jonase Hillera

Tomáš Fleichmann posílá puk pod rameno Jonase Hillera | Zdroj: Reuters

Atraktivní duel, v němž Panthers třikrát o gól vedli i prohrávali, rozhodl Fleischmann čtyřicet pět sekund poté, co domácí vyrovnali na 5:5.

Před brankou dostal k odraženému puku a v pádu bekhendem překonal brankáře Jonase Hillera. Třicetiletý rodák z Kopřivnice skóroval teprve popáté v sezoně a podruhé v letošním ročníku získal v jednom utkání více než jeden bod.

Patrik Eliáš přihrál na jeden gól New Jersey při prohře s New Yorkem Islanders 2:3 v prodloužení a bodoval tak potřetí v posledních čtyřech zápasech.

Čech generálním manažerem v NHL? Chtěl bych jím jednou být, přeje si Jiří Fischer

Devils vedli 1:0 a 2:1, pak však začal úřadovat kapitán hostů John Tavares. Ten nejprve v 54. minutě vyrovnal na 2:2 a poté ve čtvrté minutě prodloužení svým devatenáctým gólem v sezoně strhl vítězství na stranu Islanders.

V brance Buffala dostal po týdnu znovu příležitost Michal Neuvirth. V souboji s Tampou Bay pochytal 45 z 47 střel a byl vyhlášen první hvězdou utkání, prohře 1:2 však nezabránil. Český gólman tak odešel jako poražený v posledních šesti zápasech, do nichž nastoupil, výhru naposledy oslavil před dlouhými dvěma měsíci 15. listopadu proti Torontu.

Výsledky NHL:

New Jersey - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 32. Zajac (Eliáš), 48. Gomez - 54. a 64. Tavares, 42. Bailey. Střely na branku: 23:31. Diváci: 16.592. Hvězdy utkání: 1. Tavares (Islanders), 2. Henrique, 3. Zajac (oba New Jersey).

Toronto - Columbus 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Branky: 18. a 59. Van Riemsdyk, 9. Bozak, 15. Winnik, 17. Kessel - 4. a 24. Johansen. Střely na branku: 32:20. Diváci: 18.965. Hvězdy utkání: 1. Bozak, 2. Van Riemsdyk (oba Toronto), 3. Johansen (Columbus).

Edmonton - Chicago 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 9. Pouliot, 14. Roy, 27. Petry, 57. Jakupov, 58. Hall - 8. a 26. Saad. Střely na branku: 22:21. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Roy, 2. Jakupov (oba Edmonton), 3. Saad (Chicago).

Calgary - Florida 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
Branky: 3. a 57. Stajan, 17. a 29. Brodie, 23. Bäcklund - 5. Huberdeau, 14. Boyes, 23. Bergenheim (Fleischmann), 38. Hayes, 50. Campbell, 57. Fleischmann. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Brodie (Calgary), 2. Huberdeau (Florida), 3. Bouma (Calgary).

Tampa Bay - Buffalo 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Filppula, 55. Stamkos - 21. McCormick. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 47 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Střely na branku: 47:21. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Neuvirth (Buffalo), 2. Stamkos, 3. Callahan (oba Tampa).

ČTK, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít