Gólovým přestřelkám vládl Pletka, dal Třinci 4 góly

Hokejisté Karlových Varů mají stále šanci na účast v předkole play off. Ve 48. kole Tipsport extraligy porazili desátý tým tabulky - Kometu Brno 5:4 v prodloužení a snížili náskok svého soupeře na sedm bodů. Šanci na play off si udržel také Litvínov, který zdolal Kladno 6:5 po samostatných nájezdech. V dalších zápasech vyhrála Plzeň nad Třincem 7:5, Vítkovice nad Českými Budějovicemi 3:1, Liberec nad Mladou Boleslaví 4:2 a Sparta prohrála se Zlínem 1:2 v prodloužení.

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 7:5 (1:1, 4:0, 2:4)

Václav Pletka ničil své bývalé spoluhráče, Třinec se sice dostal do vedení, ale západočeský útočník dal tři góly v přesilových hrách, další přidal ze hry a i díky němu si domácí drželi vedení. Po dvou třetinách vedli jasně 5:1, Třinec sice snížil, ale Plzeň si vedení pohlídala a většině diváků pět gólů v jejich síti příliš nevadilo.

Branky a nahrávky: 19. Pletka (Duda, Jan Kovář), 21. Pletka (Jan Kovář, Kaberle), 23. Stránský (M. Heřman, Mrňa), 24. Straka z trestného střílení, 36. Pletka (Duda, Kaberle), 55. Pletka (Duda, Jan Kovář), 58. Straka (Kaberle) - 8. Varaďa (Bonk, Hrabal), 49. McGregor (Hrňa), 51. Orsava (Hampl, Hrabal), 54. Hampl (Ostřížek, Orsava), 59. Varaďa (Polanský, Novotný). Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:0. Diváci: 5181.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 6:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:1, 1:3 - 0:0)

Dvakrát vedla Cheza o dva góly, jenže v úvodu třetí třetiny nejen že hosté podruhé srovnali, ale dokonce se ještě po rychlém protiútoku dostali do vedení. Dvaadvacet sekund před koncem ale Černý dorazil při power play puk do branky a vítězství na samostatné nájezdy zařídil v desáté sérii Jenáček.

Branky a nahrávky: 4. V. Hübl (F. Lukeš, Jareš), 14. Majdan (Frolík), 38. Jenáček (Jareš, Gula), 38. V. Hübl (Jareš), 60. Černý (Jareš, F. Lukeš), rozhodující sam. nájezd Jenáček - 20. Eberle (M. Látal, L. Procházka), 33. Eberle (M. Látal, Lukáč), 42. Dragoun (Hovorka, Kalla), 43. Hluchý (Patera, Bicek), 50. M. Látal (Eberle). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, navíc V. Hübl (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3122.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:4 v prodl. (2:2, 2:1, 0:1 - 1:0)

Čtyřikrát domácí vedli, čtyřikrát hosté vyrovnali. Poprvé už po necelé půlminutě, prodloužení zařídil minutu a půl před koncem třetí třetiny Hruška. Na další vedoucí gól karlovarských už hosté odpovědět nemohli, v prodloužení to náhlá smrt neumožňuje.

Branky a nahrávky: 5. Kumstát (Gřegořek, Pech), 11. Kotrla (Gřegořek), 21. Pech (Skuhravý, Prošek), 33. Skuhravý (Prošek, Zucker), 61. Zaťovič (Gulaši, Gřegořek) - 5. Koreis (Jaroslav Svoboda), 20. Divíšek (Dlouhý), 23. Petrovický, 58. M. Hruška (Holec, Petrovický). Rozhodčí: Šindler, Šír - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 6:8, navíc Pech (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3918.

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Hosty zbrzdila na cestě napříč jižní částí republiky dopravní kolona, do Vítkovic přijeli se zpožděním a utkání začalo se zpožděním 45 minut. Hosté tak těžko překonávali rozlámanost z klubového autobusu a během dvou třetin nabrali třígólové manko. Gól Šimánka pak jen dokázal, že to pro hosty nebyl úplně zbytečný výlet.

Branky a nahrávky: 10. Burger (Ujčík), 14. Húževka (Punčochář, Voráček), 32. J. Káňa (Ujčík) - 52. Šimánek (Ptáček, R. Pšurný). Rozhodčí: Homola, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4044.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Liberec hostům už v 11. minutě utnul šance pomýšlet ještě na play off a sám se opět přiblížil šanci přímé účasti ve vyřazovací části. Hosté sice brzy snížili, ale Klimenta rozhodl.

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Čakajík, Vantuch), 11. Kica (Špaček, Čakajík), 27. Vantuch, 55. Klimenta (Kudrna, P. Nedvěd) - 14. Tomas (D. Výborný, Žabka), 44. Tomas (D. Výborný, Mikulík). Rozhodčí: Hribik, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:7, navíc Čutta (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4852.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Utkání dlouho spělo k vítězství hostů 1:0. Do vedení je poslal v 35. minutě šťastnou trefou Holík. Kotouč byl několikrát tečovaný a ležícího dezorientovaného gólmana Pöpperleho přeskočil. Od té doby se hrálo převážně v obranném pásmu Moravanů, kteří tři body nakonec neuhájili. Sparťanskou powerplay využil v 59. minutě střelou do odkryté branky po skvělé přihrávce Ivana Rachůnka Tenkrát. V prodloužení si ale Zlín vzal díky Řezníčkovi výhru zpět.

Branky a nahrávky: 59. Tenkrát (I. Rachůnek, Ton) - 35. Holík, 64. Řezníček (Čajánek, Tesařík). Rozhodčí: Hodek, A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 5728.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít