Góly českých hokejistů pomohly v NHL k výhrám, trefili se Frolík, Sekáč a Milan Michálek

Třikrát se dokázali prosadit čeští hokejisté v zápasech NHL a pokaždé se jejich tým radoval z vítězství. Jiří Sekáč dal poslední gól Montrealu, Michael Frolík uzavřel výhru Winnipegu a Milan Michálek přispěl k triumfu Ottawy.

Gólová radost ottawského Milana Michálka

Gólová radost ottawského Milana Michálka | Zdroj: ČTK

Montreal sice prohrával po první třetině s Bostonem 0:1, ve zbytku zápasu ale skóre otočil a nakonec vyhrál přesvědčivě 5:1.

Své třetí branky v sezóně se dočkal domácí Jiří Sekáč. V 55. minutě dostal útočník Canadiens na modré čáře puk do jízdy, vybruslil si od mantinelu před gólmana Svedberga a skóroval střelou pod lapačku.

Po neúspěchu v Torontu tak hosté, za které znovu nenastoupil zraněný David Krejčí, utrpěli další vysokou prohru.

Winnipeg držel v Carolině v závěru těsně vedení a domácí zkusili power-play. Jenže při ní se zmocnil puku Michael Frolík, přejel půlící čáru a bez problému trefil prázdnou branku. Pečetil tak vítězství Jets na 3:1.

Zajímavý vývoj mělo utkání v Edmontonu. Ottawa si totiž vybudovala v úvodní dvacetiminutovce náskok 3:0, ke kterému přispěl i Milan Michálek. V 16. minutě nezaváhal po přesné přihrávce mezi kruhy. Jenže hosté vedení neudrželi a o svém vítězství 4:3 nakonec rozhodli až v prodloužení.

K výhře Calgary nad Arizonou 5:3 pomohl asistencí Jiří Hudler, na druhé straně asistoval u jedné z branek Zbyněk Michálek. Přihrávku na gól si připsal Andrej Šustr, Tampa Bay ale prohrála se San Jose 1:2.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Colorado 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 27. Hayes, 36. Stepan, 38. Girardi - 32. a rozhodující sam. nájezd Tanguay, 16. Duchene, 48. MacKinnon. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Zuccarello (NY Rangers), 3. MacKinnon (Colorado).

Carolina - Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Lindholm - 6. a 34. Wheeler, 59. Frolík. Střely na branku: 23:37. Diváci: 10.005. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler (Winnipeg), 2. Ward (Carolina), 3. Bogosian (Winnipeg).

Montreal - Boston 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 35. a 46. Pacioretty, 23. Weise z tr. střílení, 33. Eller, 55. Sekáč - 17. Hamilton. Střely na branku: 34:22. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Weise, 2. Pacioretty, 3. Sekáč (všichni Montreal).

Tampa Bay - San Jose 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 50. Stamkos (Šustr) - 26. J. Thornton, 31. Kennedy. Střely na branku: 33:39. Diváci: 19.004. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (San Jose), 2. Bishop (Tampa Bay), 3. Burns (San Jose).

Minnesota - Buffalo 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)
Branky: 7., 18. a 58. Niederreiter, 7. R. Carter, 10. Brodziak, 34. Spurgeon - 2. Ristolainen, 7. Girgensons, 53. Mitchell. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18.925. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Spurgeon, 3. Fontaine (všichni Minnesota).

St. Louis - Nashville 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 4. Oshie, 13. Gunnarsson, 36. Tarasenko, 55. P. Stastny - 14. Forsberg, 24. S. Weber, 40. Josi. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15.702. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Forsberg (Nashville).

Calgary - Arizona 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky: 12. a 23. Byron, 27. Monahan, 37. Giordano (Hudler), 53. D. Jones - 17. Doan (Z. Michálek), 30. Vermette, 34. Vitale. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.698. Hvězdy zápasu: 1. Byron, 2. Baertschi, 3. D. Jones (všichni Calgary).

Edmonton - Ottawa 3:4 v prodl. (0:3, 1:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 33. Draisaitl, 50. Eberle, 54. Petry - 4. a 63. Hoffman, 13. Chiasson, 16. M. Michálek. Střely na branku: 37:30. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Eberle (oba Edmonton), 3. Anderson (Ottawa).

Los Angeles - Dallas 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 14. Garbutt, 29. Spezza. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Garbutt, 3. Klinberg (všichni Dallas).

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít