Góly Hanzala a Hemského k vítězství nepomohly

V nočních zápasech kanadsko-americké HL se střelecky prosadili dva čeští hokejisté. Aleš Hemský otevřel skóre utkání Edmontonu s Bostonem a Martin Hanzal se jednou prosadil v zápase Phoenixu na ledě Chicaga.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Hemský se prosadil už ve druhé minutě, ale jeho branka nakonec k bodovému zisku nepomohla. V dresu soupeře se radoval obránce Tomáš Kaberle i útočník David Krejčí, který si navíc připsal jednu asistenci.

Hanzal vyrovnal v osmatřicáté minutě na 3:3 a stejným výsledkem skončila základní hrací doba zápasu Chicaga s Phoenixem. Ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo a v samostatných nájezdech se radovali obhájci Stanley cupu.

V utkání Floridy s New Jersey nepomohl domácím ani výborný výkon brankáře Tomáše Vokouna, který inkasoval pouze dvě branky z šestadvaceti střel. Jeho spoluhráči se prosadili pouze jednou, když na branku Reasonera čtyři minuty před koncem zápasu přihrával Michal Řepík.

Naopak k výhře svého týmu přispěl jednou gólovou asistencí Martin Erat, který se podílel na vítězném gólu Legwanda minutu před vypršením šedesáté minuty.

Výsledky NHL:

New York Rangers - Tampa Bay 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 30. Prust - 6. St. Louis, 43. Lecavalier. Střely na branku: 23:19. Diváci: 18.200.
Nashville - Columbus 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 42. Weber, 48. Blum, 59. Legwand (Erat) - 35. Calvert, 53. Russell. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16.340.
Atlanta - Toronto 3:2 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Branky: 41. Ladd, 56. Stapleton, 63. Hainsey - 7. Kuljomin, 9. Kessel. Střely na branku: 43:24. Diváci: 13.147.
Florida - New Jersey 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 56. Reasoner (Řepík) - 26. Clarkson, 30. Rolston. Střely na branku: 26:26. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 58 minut, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 16.592.
Chicago - Phoenix 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 3., 17. a rozh. nájezd Toews, 29. Hossa - 23. Aucoin, 32. Yandle, 38. Hanzal. Střely na branku: 41:29. Diváci: 21.473.
Calgary - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 46. Moss. Střely na branku: 20:27. Diváci: 19.289.
Edmonton - Boston 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 2. Hemský, 44. Brule - 16. Ryder, 19. Horton (Krejčí), 40. Peverley. Střely na branku: 17:40. Diváci: 16.839.
Anaheim - Colorado 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 22. Getzlaf, 38. Marchant, 52. McMillan - 13. Porter, 42. D. Jones. Střely na branku: 32:24. Diváci: 14.510.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít