Gudas si vstřelil vlastní gól, ale nakonec rozhodl v NHL o vítězství

Chybělo málo a mohl být za vyvrhele, který hloupou chybou zavinil porážku svého týmu. Český hokejový obránce Radko Gudas si v pátečním utkání NHL vstřelil vlastní branku, ale nakonec si mohl spokojeně oddechnout, jeho Tampa totiž nakonec vyhrála a on na tom měl lví podíl.

Český obránce Radko Gudas (vlevo) si v NHL nenechá nic líbit

Český obránce Radko Gudas (vlevo) si v NHL nenechá nic líbit | Zdroj: ČTK

Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby vedli hokejisté Tampy doma nad Chicagem 5:4 a směřovali k vítězství. Jenže pak vyrazil na zteč hostující Toews, kterého o puk obral obránce Carle a poslal prudkou přihrávku ke své brance. Tam jistil prostor Gudas, kterému se puk nešťastně odrazil od brusle a skončil za zády vlastního brankáře.

"Nepředstavoval jsem si, že můj první gól v sezoně bude vypadat takhle," vtipkoval po zápase Radko Gudas. "Ten puk přede mnou nejdřív poskočil, trefil čepel hokejky, pak můj kotník a namířil si to do branky."

Zaskočení byli i jeho spoluhráči. „Vůbec netuším, co se stalo. Odjížděl jsem střídat a najednou slyším, jak fanoušci Chicaga jásají. Ohlédl jsem se a viděl puk v naší brance a otrávený obličej našeho gólmana,“ popisoval situaci útočník Tampy Steven Stamkos, jenž v zápase vstřelil dvě branky.

"Za poslední rok a půl jsem viděl několik divných gólů a tohle byl jeden z nich," komentoval zvláštní situaci po zápase trenér Chicaga Joel Quenneville. "V bláznivé třetí třetině se děly věci, jaké jsem nikdy předtím neviděl," dodal.

Nakonec si dojem ze zápasu vylepšil

Smolný moment si ale Gudas nakonec vynahradil v prodloužení. Tvrdě vypálil z prostoru mezi kruhy, brankář Chabibulin jeho střelu neudržel a dojíždějící St. Louis rozhodl o vítězství Tampy Bay 6:5.

"Tohle můj dojem ze zápasu trochu vylepšilo. Hlavně že jsme po tom všem zápas vyhráli," citoval Gudase americký list USA Today. Syn bývalého reprezentačního obránce hraje NHL druhým rokem a letos patří podle času stráveného na ledě ke třem nejvytíženějším obráncům svého týmu.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít