Hadamczik: Lev chtěl, abych na Švédské hry nebral jeho hokejisty

Není to v hokejovém světě žádná novinka, že některé kluby jen velmi neochotně uvolňují svoje hráče pro velké mezinárodní akce. Slovenskému svazu musela při hledání krajánků v Kontinentální lize pomoct Mezinárodní hokejová federace a také český trenér Alois Hadamczik řešil před Švédskými hokejovými hrami podobný problém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální manažer HC Lev Praha Normunds Sejejs

Generální manažer HC Lev Praha Normunds Sejejs | Zdroj: ČTK

"Já bych neřekl, že byly nějaké problémy. Týmy zkrátka uvolňují hráče a není v tom problém," říká sice Alois Hadamczik, ale taková idylka to rozhodně nebyla. I když třeba nováček Kontinentální ligy Lev Praha má v reprezentaci pětinásobné zastoupení.

"Měli požadavek, že hrají o play-off a že by byli rádi, kdyby jejich hráči nebyli nominovaní. Generální manažer Normunds Sejejs byl striktně proti tomu, abych je nominoval. Ale žádný nátlak nebo vyhrožování tam nebylo. Dodržujeme veškerá pravidla, v reprezentační pauze máme právo nominovat, koho chceme," vysvětluje český trenér.

A tento argument, kterému dala oficiální požehnání i Mezinárodní hokejová federace, bývá v případě potřeby použit při složitějších debatách s kterýmkoli týmem Kontinentální ligy nebo s účastníky národních ligových soutěží.

Přehrát

00:00 / 00:00

O (ne)problémech s nominací mluvil s reprezentačním trenérem Aloisem Hadamczikem Aleš Procházka

"Když si tým vezme do kádru reprezentanta, tak si musí uvědomit, že můžou nastat období, kdy ho budeme chtít nominovat. Jedině hráč to může zbourat tím, že řekne, že má určité problémy," objasňuje Alois Hadamczik.

Zamítavé odpovědi se však od žádného z hokejistů pražského Lva nedočkal. Pouze v jediném případě musel oželet hráče, kterého chtěl vyzkoušet při turnaji Euro Hockey Tour ve Švédsku.

"Měl jsem tam ještě Tomáše Rachůnka, ale je nemocný a nehraje. Kdyby byl zdravý a hrál, byl by v základní sestavě," říká Hadamczik.

Zdravotní trable k hokeji už ale jaksi samozřejmě patří. A sotva najít turnaj, před kterým by trenér české reprezentace nemusel vzít v potaz alespoň pár takovýchto omluvenek.

Aleš Procházka, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme