Hadamczik nepovolá do Ruska účastníky finále European Trophy

Reprezentační trenér Alois Hadamczik se na Channel One Cupu obejde bez hokejistů z týmů, které čeká finálový turnaj klubové European Trophy. Toho se zúčastní České Budějovice, Plzeň a Pardubice a jeho termín koliduje s podnikem série Euro Hockey Tour. Původně chtěl Hadamczik do Moskvy nominovat nejsilnější sestavu bez ohledu na uvedené celky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Alois Hadamczik s bronzovou medailí z mistrovství světa na Slovensku | Zdroj: ČTK

Hadamczik přistoupil k tomuto kroku zejména po 'stížnostech' ze zainteresovaných klubů, které avizovaly, že nominované hráče případně neuvolní. O celé věci se mluvilo i na mimořádném jednání Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, které se konalo minulý čtvrtek.

Ředitel extraligy Stanislav Šulc měl sjednat schůzku všech stran, kouč Hadamczik ale nakonec ustoupil ze svého plánu povolat hokejisty ze zmíněných týmů bez ohledu na finále evropské klubové soutěže.

Channel One Cup začíná pro české mužstvo 15. prosince utkáním v Chomutově proti Švédsku, finálový turnaj European Trophy se rozehraje pouze o den později.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme