Hadamczik oznámil nominaci hokejistů na přípravný kemp

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik už oznámil nominaci na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa, který se koná od pondělí 26. března v Kravařích u Opavy. V nominaci jsou čtyři nováčci, obránci Tomáš Kudělka, Petr Zámorský a útočníci Petr Holík s Petrem Strapáčem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Jan Kolář I., ten starší, trenér Alois Hadamczik a Jakub Krejčík na tréninku | Foto: ČTK

V pondělí by měl Alois Hadamczik přivítat 23 hráčů, tedy dva brankáře, osm obránců a třináct útočníků. Tito hokejisté by měli tvořit základ týmu, který na začátku dubna odehraje v Lotyšsku úvodní zápasy turnaje Euro Hockey Tour.

Dvanáct nominovaných hráčů působí v české nejvyšší soutěži, devět v ruské KHL a dva ve Finsku.

„Nominovali jsme hráče, kteří již nemají povinnosti v klubech. Budou tvořit základ týmu, který sehraje dvojutkání Euro Hockey Challenge v Rize, a cílem kempu proto bude především příprava pro zápasy s Lotyšskem. Stejně tak jsou v kempu hráči, kteří jsou kandidáty nominace na mistrovství světa, klubová sezona pro ně skončila, a proto je důležité, aby se udržovali v tréninkovém procesu,“ uvedl trenér Alois Hadamczik.

V rámci kempu čeká reprezentanty osm tréninků, trénovat budou dvakrát denně. Po jeho skončení dostanou volno a znovu se sejdou v úterý 3. dubna 2012 při srazu v Praze.

Nominace:

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Tomáš Pöpperle (Sparta Praha),

Obránci: Miroslav Blaťák, Jakub Nakládal (oba Ufa/KHL), Petr Zámorský (Zlín), Tomáš Kudělka (Vítkovice), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Tomáš Mojžíš (Turku/Fin.),

Útočníci: Lukáš Kašpar, Kamil Kreps, Jiří Novotný (všichni Astana/KHL), Petr Tenkrát, Ivan Rachůnek (oba Sparta Praha), Petr Holík, Ondřej Veselý (oba Zlín), Lukáš Klimek, Petr Strapáč (oba Vítkovice), Martin Adamský (Třinec), Pavel Kašpařík (České Budějovice), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Michal Birner (Turku/Fin.).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme