Hadamczik řeší před MS obsazení brankářských postů, zájem má o Pavelce

Kdo bude jedničkou v brance národního týmu na mistrovství světa? Také tím se během Českých hokejových her zabývá reprezentační trenér Alois Hadamczik. K dispozici má minimálně čtyři gólmany. Kromě trojice hrající v Evropě může pozvat také Ondřeje Pavelce, jehož Winnipeg dnes definitvně přišel o veškeré naděje týkající se účasti v play-off v NHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Kovář (vpravo) je jedním z kandidátů na post brankářské jedničky pro MS | Zdroj: ČTK

Zprávu o možnosti povolat Ondřeje Pavelce trenér Alois Hadamczik kvitoval s potěšením. Zřejmě by tak vyřešil otázku jedničky pro mistrovství světa.

„Odehrál v noci zápas, takže jsme s ním ještě nemluvili. Ale podle toho, jakou měl chuť hrát, a podle toho, co říkal, tak hrát bude,“ věří kouč národního týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Alois Hadamczik přemýšlí o brankářské jedničce pro hokejové mistrovství světa

Nechce ale zatím spekulovat, jestli by jako dvojku pro mistrovství světa určil Alexandra Saláka, nebo Jakuba Kováře. O tom napoví zbývající duely Českých hokejových her.

„To ještě uvidíme, čekají nás dva zápasy. Teď bude chytat Salák, po utkání se Švédskem uvidíme, koho dáme do dalšího brány. Podle toho se budeme rozhodovat.“

Informace o situaci dotýkající se gólmanů a posílení národního týmu o Ondřeje Pavelce nemůže nechat současné strážce reprezentační svatyně v klidu.

„Je to výborný. Chceme udělat co největší úspěch, takže každý hráč, který může přijet z NHL, by byl super. My jsme tým, budeme plnit to, co řekne trenér,“ komentoval celou záležitost Alexandr Salák.

Výkony v extralize a také v barvách národního týmu si ovšem říká o další příležitost na světovém šampionátu i Jakub Kovář. Nechce pochopitelně zůstat stranou.

„Pro mě je důležité, abych se vešel mezi tři brankáře. Tady člověk neřeší, na jaký post, protože o tom se stejně rozhoduje až během turnaje. Ten systém dvou skupin po osmi týmech nahrává tomu, že se v základní skupině do branky dostanou oba brankáři. Takže řešit před turnajem, kdo bude jednička, to je podle mě blbost. I když je samozřejmě rozdíl, jestli budete mezi prvními dvěma, nebo jestli budete třetí.“

Šanci navíc může dostat ještě litvínovský Pavel Francouz. Ten se s mužstvem připravuje v Brně.

„Ta možnost tady pořád je,“ uzavírá povídání na téma gólmanů české hokejové reprezentace Alois Hadamczik.

Pavel Petr, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme