Hadamczik vyřadil před MS z kádru Ševce, Vondrku a Růžičku

Česká hokejová reprezentace prohrála v posledním přípravném utkání před mistrovství světa s Kanadou 2:4. Okamžitě po utkání zavřel trenér Hadamczik dveře kabiny a oznámil hráčům, kdo z nich na šampionát odjede.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik (vpravo) a šéftrenér ČSLH Slavomír Lener

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik (vpravo) a šéftrenér ČSLH Slavomír Lener | Zdroj: ČTK

Marek Ševc, Michal Vondrka a Martin Růžička.Tito tři hráči si vyslechli z úst Aloise Hadamczika, že s nimi pro šampionát na Slovensku nepočítá.

„Ševc nehrál špatně, ale během sezony jsme ho nesledovali. Nominovali jsme ho proto, že kdyby se náhodou někdo zranil, neměli bychom žádného dalšího obránce. Svoji roli splnil, nebyl to hráč, kterého bychom se báli nominovat. Vondrku znám z extraligy a začíná splňovat parametry národního týmu, ale rozhodl počet dalších zkušených levých křídel. Martin Růžička nám nezapadá do čtvrté pětky, kde potřebujeme odolné hráče,“ odůvodnil vyřazení trenér Hadamczik.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hadamczik o zúžení nominace před MS

Všichni se představili i v utkání s Kanadou, které bylo poslední možností jak kouče přesvědčit o setrvání v týmu. Damoklův meč visel také nad hvězdným útočníkem Martinem Havlátem

„Situaci jsem s ním probíral hodně detailně. Věděl na čem je, co od něj očekávám a to nakonec splnil. Je ale nutno, aby tyto výkony dovedl opakovat s takovým nasazením v každém utkání,“ zdůraznil osmapadesátiletý kouč národního týmu.

Havlát začal utkání ve třetím útoku, postupně se ale prokousal až do elitní formace k Eliášovi s Michálkem,kde viditelně pookřál a dvěma trefami ve třetí části snížil náskok soupeře.

Havlát pochopil, že musí pracovat pro tým

„Jestli jste si všimli, tak po ztrátě puku mazal zpátky, což jsem u něj ani v NHL ani v utkání EHT v Brně neviděl. Sám sobě dokázal, že pokud chce získat ztracenou pověst zpět, musí takto pracovat,“ poukázal na velmi dobrý přístup Havláta v duelu s Kanadou Hadamczik.

Martin Havlát ale rozhodně nemá účast na šampionátu jistou. Na Slovensko odcestuje tým složený ze tří brankářů, osmi obránců a 14 útočníků, ale ne všichni se vejdou na soupisku. Vedle Michala Frolíka, který po telefonátu s Hadamczikem balí v zámoří kufry a připojí se k týmu v co nejkratší době, čeká kouč ještě na ukončení série mezi Montrealem a Bostonem.

V úvahu tak připadají útočníci Krejčí nebo Plekanec a obránci Hamerlík se Špačkem nebo Tomáš Kaberle. Přesné složení týmu tak budeme znát až těsně před šampionátem. Ten začne na Slovensku v pátek, český celek do něho vstoupí utkáním s Lotyšskem v sobotu od 20 hodin a 15 minut.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme