Hašek je v Buffalu legendou, přiznává jeho nástupce v brance Neuvirth

Hokejisté Buffala Sabres na tom v letošní sezóně NHL zatím nejsou vůbec dobře, v sobotu získali svou teprve čtvrtou výhru v sezoně. U třetí z nich byl Michal Neuvirth, který přišel do Buffala před začátkem letošního ročníku. Český gólman teď chytá za klub, kterému od malička fandil a jde ve stopách gólmana, jenž mu byl vzorem - Dominika Haška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek patří mezi nové členy Síně slávy NHL | Foto: ČTK/AP

„Hodně se na něj ptají, ale srovnávat mě s ním? To snad ani nejde,“ říká Neuvirth, z jehož slov je znát, že má před Haškem obrovský respekt. A členství v Síni slávy, kterého se „Dominátor“ dočkal, je podle jeho českého následovníka v barvách Sabres naprosto zasloužené.

„Jsem jeho největší fanoušek, od Nagana to byl můj nejoblíbenější gólman. Už jako kluk jsem fandil Sabres, lepší brankář se bude hledat těžko. Je to legenda, která si bez diskuze zaslouží být v Síni slávy. Smekám před ním,“ doplňuje 26letý brankář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle brankáře Michala Neuvirtha si Dominik Hašek zaslouží být v Síni slávy NHL

O tom, že Neuvirth má před českou legendou opravdu velký respekt, svědčí i pohled na jeho masku. Podstatným motivem na ní je totiž právě Hašek.

„Hned po výměně do Buffala mě napadlo, že bych ho chtěl mít na masce. Chci mu tím složit i nějakou poklonu, myslím, že se to fanouškům líbí a o to víc si mě cení,“ připomíná Neuvirth, který se ovšem do kontaktu se svým vzorem příliš často nedostane.

Český brankář současného Buffala proto rád vzpomíná na každé z jejich nemnoha setkání. To zatím poslední přišlo vloni.

„Potkali jsme se, když byl uveden do klubové Síně slávy. Pokecali jsme, poradil mi třeba, do jaké restaurace jít. Přeci jen tady působil nějakých deset let. Tady je legendou,“ dodává rodák z Ústí nad Labem, jenž se snaží jít v Haškových stopách.

I když sám opakuje, že si vůbec netroufá pomyslet na jakékoli srovnání se svým velkým vzorem, jedno je jisté. Výkony a výsledky Buffala budou stejně jako v dobách Dominika Haška hodně záležet právě na výkonu českého gólmana.

Gólman Michal Neuvirth chce jít v Buffalu ve šlépějích svého vzoru Dominika Haška | Foto: ČTK/AP

Tomáš Lörincz, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme