Hašek k ruskému debutu: Na tlak jsem zvyklý

Hojekového brankáře Dominika Haška čeká první zápas „naostro“ v Kontinentální hokejové lize. Jeho domovský tým Spartak Moskva se utká v derby s klubem CSKA. Hašek zahajuje první sezónu v KHL i v Moskvě. Jak je spokojený? A jak ho velkoměsto s milióny obyvatel přijalo?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek v moskevské čtvrti Sokolniky, kde žije

„Člověk si musí zvyknout, ať se mu to líbí nebo nelíbí,“ hodnotí Dominik Hašek své měsíční zkušenosti.

Bydlí v hotelu v moskevské čtvrti Sokolniky a jeho nové působiště – stadion klubu Spartak – je odsud vzdáleno jen pár minut pěšky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Lenky Kabrhelové s Dominikem Haškem o jeho prvních zkušenostech z Moskvy

„Moskva je jedinečná, žije tady přes osm milionů lidí. Je to drahé město, ale kvalita služeb je o mnoho nižší než v Čechách,“ přiznává Hašek.

Přivítání na počátku srpna mu Moskva nepřipravila právě velkolepé. Byla ponořená do nejhoršího smogu za poslední léta, který způsobily lesní požáry a vedra.

„Když jsem sem přiletěl, bylo vidět padesát metrů, nešlo trénovat. Tak nás letadlem odvezli na čtrnáct dní na Ural, kde byly dva zimní stadiony,“ vzpomíná.

Dominik Hašek se před ruským publikem představil na dobročinném zápase právě na pomoc obětem letních požárů.

Veřejnost má Haška na mušce

Nové angažmá ale neznamená jen zvykat si na rytmus jiného města, nový klub, management, spoluhráče, jazyk, daleké přesuny přes celé Rusko a jiný styl hry.

Jak poznamenává sportovní komentátor Dmitrij Něstěrov, očekávání hokejové veřejnosti jsou velká a úměrně tomu je silný i tlak, s nímž se hráči Kontinentální hokejové ligy musejí vyrovnávat.

„Všechno bude záviset na tom, jak dobře Hašek bude hrát. Když se mu bude dařit, pro klub bude samozřejmě přínosem, ale řada skeptiků sleduje jeho příchod vzhledem k jeho věku a problémům se zraněními velmi obezřetně,“ říká redaktor listu Sovětskij Sport a expert na Spartak Něstěrov.

Dominik Hašek ale namítá, že i když je pro něj Kontinentální liga vesměs nová, na tlak je zvyklý už léta.

„Když člověk odehraje hodně sezón v NHL, pod tlakem se naučí žít. Člověk se musí soustředit na svoji práci,“ soudí.

Lenka Kabrhelová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme