Hašek při slavnostní řeči poděkoval všem, kteří mu pomáhali během kariéry

Několik dní trval bohatý a pro účastníky také náročný program letošního uvádění osobností do hokejové Síně slávy NHL v Torontu. Slavnostní tečku za akcí udělal zápis Dominika Haška a dalších hvězd do vybrané společnosti. Český hokej má tedy mezi elitou první a minimálně na pár let také poslední osobnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek se stal prvním Čechem v historii, který byl uveden do hokejové Síně slávy NHL | Foto: ČTK/AP

Pravidla zámořské Hall of Fame jsou jasná - hráč může být navržen až po třech letech po ukončení kariéry a musí se na něm shodnout členové výběrové komise. Dominik Hašek tímto procesem prošel jednoznačně a v noci si užíval slavnostní vrchol celého náročného programu.

Na pódiu se kromě všech šesti nových členů Síně slávy - nebo v případě zemřelého kouče Pata Burnse jeho rodinných příslušníků - vystřídala spousta dalších osobností.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavnostní řeč Dominika Haška po uvedení do hokejové Síně slávy slyšel i Tomáš Lörincz

Plaketu Haškovi například předával Chris Chelios, Peter Forsberg ji dostal z rukou Matse Sundina a několik slov prohodil i šéf IIHF René Fasel.

Pro české fanoušky byla ale jednoznačně nejzajímavější slavnostní řeč hrdiny z olympijského turnaji v Naganu. Spolu s agentem Richem Winterem ji chystal několik hodin, nakonec zabrala deset minut a osm sekund.

Hašek v ní poděkoval všem, kteří mu pomáhali v jeho kariéře, ať už skvělým zázemím, nebo přímo na ledě. Značnou část projevu věnoval také svému dětství.

Nejvíc mě potěšilo setkání s báječnými lidmi, řekl Hašek po vstupu do Síně slávy

Číst článek

Vedle toho, že si z něj děda dělal legraci, když mu dal gól, připomněl třeba i svou první branku ve dveřích kuchyně pardubického bytu. A také přiznal, že za jeho druhým návratem ke kariéře byla osobnost jeho osobního trenéra Josefa Bruka.

Zapomenout se nedalo ani na olympijské Nagano a na spoustu dalších věcí. Dominik Hašek má za sebou takovou kariéru, že by o ní v proslovech mohl vyprávět dlouhé hodiny. A teď se po zásluze zapsal mezi hokejové legendy.

Tomáš Lörincz, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme