Hašek v zámoří pořádal charitativní program, který zaštítil Willie O’Ree

Hokejový gólman Dominik Hašek se vrátil ze Spojených států. Po premiérové sezóně v KHL, kdy hájil barvy Spartaku Moskva, se za oceánem mimo jiné věnoval i charitativní činnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek, | Foto: Alžběta Švarcová

Charitě se Dominik Hašek začal věnovat v roce 2001. Tedy ještě během svého nadmíru úspěšného působení v kanadsko-americké NHL.

,,Dávám možnost dětem z rodin s menšími příjmy hrát hokej, chodit trénovat několikrát týdně. Charitativní program jsem založil před deseti lety a jsem rád, že stále pokračuje,“ říká Hašek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Charitativní program Dominika Haška v zámoří

Není divu, že o akci, pod kterou je mimo jiné podepsán olympijský vítěz z Nagana, je v zámoří velký zájem.

,,Podruhé jsme letos pořádali sraz dětí ze všech různých programů po celé Severní Americe, přijeli hokejisté z Vancouveru, Floridy, New Yorku, Colorada a dalších měst. Tři, čtyři nejlepší děti z každého programu, nebo ti co kouči vybrali, se sešli v Buffalu,“ popisuje legendární Dominátor.

Jak taková charitativní akce vlastně probíhá? Co účastníky čeká kromě setkání s osobnostmi hokejového světa?

,,Společně jsme si zatrénovali, pak měli kluci dovednostní soutěže jako blafáky, kdo je nejrychlejší bruslař a druhý den si proti sobě zahráli zápas,“ vzpomíná s potěšením Hašek a dodává:

,,Akce nese jméno prvního hokejisty tmavé pleti v NHL, kterým byl Willie O´Ree. Dnes mu je přes sedmdesát let a stejně se přijel podívat a podělit se o své zkušenosti.“

Dominik Hašek by rád i ve svých šestačtyřiceti letech pokračoval v hokejové kariéře. Jeho přáním je získat v Kontinentální lize Gagarinův pohár. O nejbližší budoucnosti chce rozhodnout nejpozději do dvou měsíců.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme