Hattrick Plekance pomohl k další výhře hokejistům Kladna, zvítězila i Plzeň

Hokejisté Kladna vyhráli v Tipsport extralize třetí utkání za sebou. V 5. kole porazili v pražské O2 Aréně Pardubice 6:3. Po dvou porážkách znovu bodovala Plzeň, která zdolala Liberec 4:3 po samostatných nájezdech.

Autor hattricku Tomáš Plekanec (druhý zprava) se raduje s kladenskými spoluhráči ze druhé branky | Zdroj: ČTK

Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:3 (2:0, 3:3, 1:0)

Když Jaromír Jágr v úvodu druhé třetiny zvyšoval už na 3:0 pro domácí, vypadalo to na snadnou výhru Kladna.

Jenže hosté brzy snížili na rozdíl jediné branky a dodali utkání potřebný náboj. V gólové přestřelce byli ale nakonec úspěšnější Rytíři.

Hattrickem a jednou asistencí se na vítězství před rekordní návštěvou sezóny (15 705 diváků) podílel Tomáš Plekanec, Jágr zaznamenal gól a tři asistence.

Branky a nahrávky: 10. Hovorka (Patera, Hlaváč), 13. Plekanec (Jágr, T. Kaberle), 21. Jágr (Tlustý, Plekanec), 30. Valský (Židlický, Chábera), 39. Plekanec (Jágr, Židlický), 49. Plekanec (Tlustý, Jágr) - 21. Somík (Bartek), 28. Starý (Hemský, Kousal), 38. Somík (V. Kočí, Píša). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. Diváci: 15.705.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:3 po SN (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)

Po slibně odehrané úvodní třetině přenechali hosté režii zápasu domácímu týmu. Když pak na začátku třetí dvacetiminutovky vedla Plzeň 3:0, zdálo se být o vítězi jasno. Jenomže potom se liberečtí hráči dokonale probudili a v 54. minutě bylo vyrovnáno. O výhře západočeského týmu tak nakonec rozhodly až samotné nájezdy.

Branky a nahrávky: 9. Ševc (Vlasák, Jan Kovář), 32. Gulaš (Marušák), 44. Gulaš, rozhodující nájezd Martin Straka - 47. Šmíd (P. Nedvěd, Netík), 51. Cebák (Kudrna), 54. P. Nedvěd (Roman Vlach). Rozhodčí: Fraňo, Hribík - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 4403.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít