Havlát debutoval v dresu San Jose, asistencí přispěl k výhře

Český hokejový útočník Martin Havlát přispěl při svém debutu v dresu San Jose jednou asistencí k výhře Žraloků v New Jersey 4:3 po samostatných nájezdech. Úvodní čtyři zápasy nového ročníku NHL Havlát vynechal kvůli doléčování operovaného ramene.

Martin Havlát

Martin Havlát | Foto: Miroslav Konvalina

New Jersey v sestavě s Patrikem Eliášem v utkání vedli 2:0 a 3:2, půl minuty před koncem základní hrací doby ale vyrovnal Joe Pavelski. V penaltovém rozstřelu bylo potom San Jose úspěšnější, bod navíc zajistil Žralokům Ryane Clowe.

Havlát doufal v dřívější návrat na led, lékaři jej ale uschopnili až nyní. Rameno si český hokejista poranil během mistrovství světa na Slovensku.

Obrat v zápase byl k vidění i při střetnutí St. Louis a Caroliny, která vedla nad soupeřem 2:0, nakonec ale St. Louis vyhrálo 3:2 v prodloužení. Velký podíl na rozhodujícím gólu minutu před vypršením nastaveného času měl Vladimír Sobotka, který z rohu kluziště přesnou přihrávkou našel před brankou Matta D'Agostiniho a ten uklidil kotouč do sítě.

Statistika NHL:

New Jersey - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 14. Eliáš, 21. Parise z tr. střílení, 54. Clarkson - 37. a rozh. nájezd Clowe (na první Havlát), 36. J. Thornton, 60. Pavelski. Střely na branku: 19:41. Diváci: 14.319.

Anaheim - Dallas 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 40. Perry - 1. a 42. Eriksson, 8. Ribeiro. Střely na branku: 36:19. Diváci: 12.919.

St. Louis - Carolina 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 26. Arnott, 37. Backes, 64. D'Agostini (Sobotka) - 7. Harrison (Tlustý), 22. B. Sutter. Střely na branku: 43:29. Diváci: 19.150.

Detroit - Columbus 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 10. a 15. Franzén, 21. Dacjuk, 48. Lidström, 59. Filppula - 16. Brassard, 42. A. Johnson (Prospal). Střely na branku: 33:34. Diváci: 20.066.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít