Havlát režíroval v NHL vysokou výhru Minnesoty

Hokejista Minnesoty Martin Havlát v NHL pomohl svému týmu dvěma góly a asistencí k výhře 6:0 v Calgary. Třicetiletý český útočník nejprve po čtyřech minutách první třetiny otevřel skóre utkání. Ve třetím dějství gólovou přihrávkou a druhou brankou uzavřel střelecký účet zápasu.

Martin Havlát

Martin Havlát | Foto: Miroslav Konvalina

Lví podíl měl na vítězství Wild také finský gólman Niklas Bäckström. Ten se v bráně objevil po téměř měsíční pauze zaviněné zraněnou kyčlí, ale zneškodnil všech 37 střel Calgary a stal se tak první hvězdou utkání.

Český brankář Tomáš Vokoun se po třízápasové pauze na lavičce Floridy také opět vrátil mezi tyče. Prohře Panthers s Columbusem 2:3 v prodloužení, ale nezabránil, když Blue Jackets třemi góly otočili nepříznivě se vyvíjející utkání. Florida ztratila vítězství v samém závěru základní hrací doby už podruhé za sebou.

V posledním nočním duelu kanadsko-americké NHL deklasoval New Yorku Rangers hokejisty Toronta 7:0, hlavně díky čtyřem brankám a jedné gólové přihrávce slovenského křídla Mariána Gáboríka. Osmadvacetiletý rodák z Trenčína tak ukončil osm zápasů trvající střelecký půst.

Calgary - Minnesota 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Branky: 4. a 58. Havlát, 7. M. Koivu, 39. Madden, 43. Clutterbuck (Havlát), 53. Kobasew. Střely na branku: 37:24. Diváci: 19.289
Florida - Columbus 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Booth, 9. Stillman (Dvořák) - 19. Tjutin, 60. Vermette, 65. Umberger. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 38 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 92,1 procenta. Střely na branku: 31:38. Diváci: 11.629
NY Rangers - Toronto 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)
Branky: 11., 14., 32. a 35. Gáborík, 13. Boyle, 16. Fedotěnko, 41. Zuccarello. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18.200

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít