Havlát s Eliášem připravili vítězný gól New Jersey, Voráček dal první gól

Čeští hokejisté Martin Havlát s Patrikem Eliášem sehráli klíčovou roli při gólu, díky kterému New Jersey vyhrálo v utkání NHL na ledě Tampy Bay 2:1. Premiérovou branku si v novém ročníku zámořské soutěže připsal útočník Jakub Voráček a Philadelphii pomohl alespoň k bodu.

Martin Havlát (v bílém) si připsal asistenci u vítězné trefy New Jersey proti Tampě Bay | Zdroj: Reuters

První dva zápasy vyhráli hráči New Jersey s pěti a čtyřgólovým rozdílem, s Tampou ale svedli taktickou bitvu. „Ďábly“ poslal do vedení ve 28. minutě Tavis Zajac, Tampa kontrovala ve 49. minutě zásluhou Alexe Killorna.

Klíčový okamžik přišel o minutu později. Při přesilové našel Havlát od pravého kruhu Eliáše, který nejprve vystřelil, odražený puk se ale nepokoušel znovu dostat do branky, ale chytře ho posunul Miku Cammallerimu. Ten poslal kotouč pohodlně do odkryté branky a početní výhodu využil po 84 vteřinách.

New Jersey tak vyhrálo třetí zápas v řadě a s plným počtem bodů dalo zapomenout na nepovedený vstup do loňského ročníku, kdy prohráli úvodních sedm duelů.

Hertl je rád, že se v nové sezoně NHL trefil hned ve druhém zápase

Voráček první trefou v sezoně odvrátil porážku Philadelphie s Anaheimem, když pět minut před koncem vyrovnal na 3:3. Kladenský odchovanec následně stejně jako dva jeho spoluhráči neproměnili samostatný nájezd a druhý prémiový bod si odvezli „Kačeři“.

NHL:

NY Rangers - NY Islanders 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Branky: 7. a 58. Rick Nash, 24. Brassard - 11. J. Boychuk, 36. Tavares, 41. Okposo, 45. Nelson, 46. Grabovskij, 51. Leddy. Střely na branku: 43:27. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Okposo, 3. Tavares (všichni Islanders).

Philadelphia - Anaheim 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 33. Streit, 38. Simmonds, 55. Voráček - 13. Jackman, 17. Smith-Pelly, 40. Beleskey, rozh. nájezd W. Karlsson. Střely na branku: 42:28. Diváci: 19 589. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson (Anaheim), 2. Simmonds (Philadelphia), 3. Beleskey (Anaheim).

Washington - San José 5:6 po sam. nájezdech (0:3, 3:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 28. a 55. Ovečkin, 23. Johansson, 27. Green, 56. Brouwer - 2. a 5. Irwin, 26. a rozh. nájezd Pavelski, 10. Scott, 42. Wingels. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Green (oba Washington), 3. Irwin (San Jose).

Carolina - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 21. Riley Nash, 53. Terry, 59. Z. Boychuk - 13. a 43. Foligno, 22. Mitchell, rozh. nájezd Girgensons. Střely na branku: 25:26. Diváci: 14 930. Hvězdy zápasu: 1. Terry (Carolina), 2. Foligno (Buffalo), 3. Z. Boychuk (Carolina).

Toronto - Colorado 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 10. Van Riemsdyk, 51. Lupul, 61. Kessel - 14. O'Reilly, 38. Duchene. Střely na branku: 40:24. Diváci: 18 754. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Lupul (oba Toronto), 3. Duchene (Colorado).

Tampa Bay - New Jersey 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 49. Killorn - 28. Zajac, 52. Cammalleri (Eliáš, Havlát). Střely na branku: 27:25. Diváci: 18 064. Hvězdy zápasu: 1. Schneider (New Jersey), 2. Nabokov (Tampa), 3. Cammalleri (New Jersey).

Nashville - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. Forsberg, 36. Ribeiro - 11. Brodie, 26. Giordano (Hudler), rozh. nájezd Colborne. Střely na branku: 21:28. Diváci: 15 654. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. Ramo (oba Calgary), 3. C. Smith (Nashville).

Columbus - Dallas 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 27. a 35. Johansen - 4., 53. a 60. Seguin, 7. Jamie Benn. Střely na branku: 35:35. Diváci: 15 995. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Johansen (Columbus), 3. Jamie Benn (Dallas).

Los Angeles - Edmonton 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky: 26. a 46. Pearson, 4. Carter, 5. Justin Williams, 10. Toffoli, 26. Brown - 60. Hendricks. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Pearson, 2. Quick, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít